Czy MINI ucieknie z Wielkiej Brytanii?

Takie sygnały coraz częściej wysyłają przedstawiciele koncernu BMW. Powodem takiej decyzji ma być oczywiście Brexit

Mini to prawdziwa ikona brytyjskiej motoryzacji. Choć od dłuższego czasu marka należy do koncernu BMW (oprócz Mini i samego BMW Niemcy posiadają także Rolls-Royce'a), to zachowała swój brytyjski charakter.

Teraz w rozmowie z Bloomberg przedstawiciele marki zasugerowali, że Mini może zacząć powoli uciekać z Wysp Brytyjskich. Marka wciąż podkreśla, że Wielka Brytania jest dla nich najważniejsza, ale produkcja nowego modelu (auta z napędem elektrycznym) prawdopodobnie zostanie uruchomiona tylko na kontynencie. Pojawia się coraz więcej sygnałów, że BMW będzie powoli wyprowadzać produkcję Mini ze Zjednoczonego Królestwa. Możliwe, że nowe Mini na rynek europejski będą powstawać w Born w Holandii (już część aut jest tam produkowana) oraz w Lipsku, gdzie Niemcy produkują BMW serii 1.

Ucieczka na kontynent spowodowana jest oczywiście Brexitem. Koncern obawia się, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może spowodować bardzo poważne problemy i wzrost kosztów związany z potencjalnymi barierami handlowymi.

ZOBACZ TAKŻE:

Mini Cooper SD ALL4 Clubman | Test długodystansowy

Mini Cooper SD ALL4 ClubmanMini Cooper SD ALL4 Clubman fot. Michał Dek

Więcej o:
Komentarze (3)
Czy MINI ucieknie z Wielkiej Brytanii?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Tomek

  0

  Honda (fabryka w Swindon) produkująca auta głównie na kraje UE też do przeniesienia na kontynent :)

 • Gość: ja

  0

  Jedynym uzasadnieniem dla utrzymywania tej produkcji na wyspach jest wysoka w skali europy sprzedaż i "lokalny patriotyzm". Poza tym jakość pracy rodowitych anglików i koszta z tym związane to abstrakcja.

 • Gość: ASD

  0

  Możnaby rzec, że po rozpadzie UE przemysł motoryzacyjny w ogóle zniknie...?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX