Poznań Motor Show 2017 | Kia Stinger nareszcie w Polsce

Spektakularna Kia Stinger to zdecydowanie największa poznańska premiera Koreańczyków, ale na stoisku Kii znajdziemy też kilka innych aut

Poznań Motor Show to największa motoryzacyjna impreza w Polsce i czwarta co do wielkości w Europie. W tym roku do stolicy Wielkopolski przyjedzie wiele wspaniałych samochodów. Uczestnicy poznańskich targów na pewno zatrzymają się na dłużej przy stoisku Kii, gdzie zostanie wystawiony model Stinger. Nie dość, że Stinger prezentuje się po prostu znakomicie, to jest też "najszybszą Kią w historii". Liczby? 5,1 sek. do pierwszej setki i 269 km/h prędkości maksymalnej.

Kia StingerKia Stinger fot. Kia

Kia Stinger mierzy 4 831 mm długości i 1 869 mm szerokości. Kia podkreśla, że rozstaw osi wynoszący 2 905 mm jest jednym z największych w segmencie, co przełoży się na komfort i wygodę podróżowania w pierwszym oraz drugim rzędzie siedzeń. Bagażnik także ma zdeklasować bezpośrednich konkurentów.

Przepiękny sedan Koreańczyków zawdzięcza świetne osiągi potężnemu silnikowi, który znalazł się pod maską. To podwójnie doładowana V-szóstka o pojemności 3,3 litra. V6 dostarcza kierowcy 365 KM mocy oraz 494 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dostępny będzie również słabszy silnik - dwulitrowa, 4-cylindrowa benzyna o mocy 255 KM i 352 Nm momentu. Obydwie jednostki napędowe będą parowane z 8-biegowym automatem. Standardem jest napęd na tył. Za dopłatą Kia Stinger może otrzymać napęd 4x4.

Kia StingerKia Stinger fot. Kia

Na stoisku Kii znajdziemy też auto z drugiego bieguna - małą, miejską Kię Picanto. Maluch powalczy na rynku z takimi autami jak Volkswagen up! czy Toyota Aygo. Nowa generacja wyróżnia się drapieżną, ostrą stylistyką i zaprojektowanym od nowa wnętrzem z dużym ekranem systemu multimedialnego, który obsługuje Apple CarPlay oraz Android Auto. Samochód będzie dostępny z dwoma benzynowymi silnikami do wyboru o pojemności 1,0 l o mocy 67 KM i 1,25 l o mocy 84 KM.

Poznań Motor Show 2017Poznań Motor Show 2017 Poznań Motor Show 2017

Moto.pl także wystawia się w Poznaniu - serdecznie zapraszamy na nasze stoisko. Widzimy się na targach!

Czy Twoim zdaniem Kia Stinger będzie realną alternatywą dla aut niemieckich i japońskich producentów klasy premium?
Więcej o: