Nowy Volkswagen Polo | Czas odsłonić karty

Kilka tygodni temu pojawiły się pierwsze wizualizacje kolejnej odsłony Volkswagena Polo, a tymczasem na drogach pojawił się niemal identyczny egzemplarz pozbawiony kamuflażu

Tego można było się spodziewać. Projektanci Volkswagena nie planowali rewolucji w wyglądzie nowego Polo. Zamiast tego przeprowadzono umiarkowany lifting. Przedni pas upodobnił się do odświeżonego Golfa. Lampy są teraz owalne, a na osłonie chłodnicy pojawiły się chromowane listwy. Z tyłu zmieniono zderzak oraz poprawiono kształt lamp.

Najmniej wiadomo na temat wnętrza, ale plotki sugerują spore zmiany. Nowe Polo otrzyma dużo lepsze materiały, a klasyczna deska rozdzielcza zostanie zastąpiona cyfrową. Na liście wyposażenia pojawią się nowe urządzenia multimedialne dostępne w innych modelach tego producenta.

Nowe Polo powstało na płycie podłogowej MQB, którą wykorzystano do budowy nowego Seata Ibiza. Pasażerowie odczują więcej komfortu we wnętrzu za sprawą powiększonej przestrzeni na nogi, a zmniejszona masa całej konstrukcji wpłynie pozytywnie na właściwości jezdne. Niemiecki producent zamierza ograniczyć paletę silników z 14 do 12. Trzon oferty stanowią silniki trzy- i czterocylindrowe, ale w ofercie pojawi się również napęd hybrydowy oraz wersja GTI z 2-litrowym silnikiem o mocy około 200 KM.

Wizualizacja crossovera na bazie VW PoloWizualizacja crossovera na bazie VW Polo fot. RM Car Design

Premierę nowego Volkswagena Polo zaplanowano na targi we Frankfurcie. W niedalekiej przyszłości oprócz standardowego Polo w ofercie pojawi się jeszcze crossover zbudowany na tej samej platformie. Producent nie zdradza na jego temat więcej szczegółów.

Czy Twoim zdaniem te zmiany wystarczą do walki z coraz groźniejszymi konkurentami?
Więcej o:
Komentarze (20)
Nowy Volkswagen Polo | Czas odsłonić karty
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Wojciech Masiak

  Oceniono 6 razy 6

  ojej! ależ on różni się od pozostałych modeli tego producenta! NIE DO WIARY! SZOOOOOK!!!!1111jedenjedenjeden.

 • Gość: df,

  Oceniono 10 razy 6

  ale kanciak

 • Gość: kik

  Oceniono 6 razy 4

  O Skoda... a nie, jednak nie...

 • Gość: gosc

  Oceniono 10 razy 4

  Nowa Ibiza dużo bardziej mi się podoba. To Polo jakieś takie ... bez polotu. Na dodatek Ibiza będzie wcześniej do kupienia. Nie wiem jak VW chce przekonać klientów do czekania na tak wyglądające Polo.

 • Gość: trolololo

  Oceniono 7 razy 3

  Fałwej jest niereformowalny więc nowe Polo dalej wygląda jak kupa. Ale w końcu to auto robione przez Niemców dla Niemców więc czego innego można się było spodziewać? ;-)

 • kocurxtr

  Oceniono 13 razy 3

  czy jest coś bardziej pozbawionego gustu niz auta z VAG ?
  śmiem wątpić

  hasło 'auto dla kazdego' - czyli z założenia nijakie - zrealizowali w 100%

 • Gość: metroczek

  Oceniono 2 razy 2

  zaprojektowany przy uzyciu siekiery fiskars
  ostatnio ociesałem tak klocka

 • Gość: Love and Rockets

  Oceniono 4 razy 2

  Ale wizualne dno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX