Prototypy | Jeszcze mocniejszy Mercedes CLS

Mercedes zaprezentował w Genewie model AMG GT Concept. Czterodrzwiowe coupe może niebawem trafić do produkcji jako najostrzejsza odmiana modelu CLS. Zamaskowany egzemplarz od kilku dni jeździ po drogach

W przyszłym roku Mercedes zaprezentuje nowe, sportowe coupe. Niewykluczone, że będzie to po prostu wersja produkcyjna konceptu prezentowanego w Genewie. Tożsamość samochodu nie została ustalona. Niektóre źródła mówią o  modelu w ramach serii CLS, a inne sugerują zupełnie osobny samochód ze znaczkiem AMG.

Najwięcej emocji w studium koncepcyjnym wzbudzał układ napędowy. Czterodrzwiowe coupe według zapewnień producenta skrywa pod maską 4-litrowy silnik V8 twin-turbo wspomagany przez jednostkę elektryczną. Szacowana moc całego zestawu to 816 KM.

Jednak można się spodziewać, że w wersji przygotowanej do produkcji niektóre parametry zostaną „uspokojone”. Możemy się raczej spodziewać mocy w okolicach 600 KM, a układ transaxle zastąpi po prostu system 4MATIC.

Nie znamy jeszcze nazwy nowego modelu ani jego ceny. Do tej pory najmocniejsza odmiana CLS-a kosztowała 135 tys. euro. W tym przypadku możemy się spodziewać kwoty grubo powyżej 150 tys. euro.

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Genewa 2017 | Mercedes-AMG GT Concept | Porsche może się bać

Mercedes-AMG GT ConceptMercedes-AMG GT Concept fot. Mercedes

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.