Nowy Volkswagen Touareg przyłapany!

Volkswagen nie ma ostatnio szczęścia. Dziennikarze z RPA przyłapali nowe generacje Polo i Touarega. Obydwa auta praktycznie bez kamuflażu

Zdjęcie nowego Volkswagena Touarega do południowoafrykańskiego oddziału Car Magazine przysłał jeden z czytelników. Co ważne, Touareg nie ma na sobie praktycznie żadnego kamuflażu. Niedaleko flagowego SUV-a stało też zupełnie nowe Polo (pisaliśmy o nim więcej w innym artykule). Obydwa auta przyłapano na parkingu na lotnisku w Johannesburgu.

Przód Touarega do złudzenia przypomina piękny grill nowej limuzyny marki, Volkswagena Arteona. Okazuje się też, że Touareg - zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami - będzie bardzo podobny do ciepło przyjętego konceptu T-Prime Concept GTE.

Volkswagen T-Prime Concept GTEVolkswagen T-Prime Concept GTE fot. VW

Na pierwsze oficjalne szczegóły techniczne musimy jeszcze poczekać do prezentacji modelu. Volkswagen Touareg powinien zostać pokazany jeszcze w tym roku. Amerykańskie media spekulują, że SUV wejdzie do sprzedaży już na początku 2018 r.. Volkswagen nie będzie więc zwlekać, a Touareg będzie zapewne jedną z największych gwiazd któryś dużych targów w drugiej połowy roku. Możliwe, że w Europie zobaczymy go już na jesieni, we Frankfurcie.

Pewne jest za to, że nowy Touareg zostanie zbudowany na bazie nowoczesnej platformy MLB Evo. Aktualnie korzystają z niej Audi Q7 oraz Bentley Bentayga. W przyszłości oprócz tej dwójki i Touarega do rodziny dołączy nowe Porsche Cayenne oraz Lamborghini Urus.

Mocno zamaskowany prototyp nowego TouaregaMocno zamaskowany prototyp nowego Touarega fot.Stefan Bauldauf

Wszystko wskazuje na to, że Volkswagen Touareg wyraźnie urośnie. Przedstawiciele marki nieoficjalnie sugerują, że nowy Touareg ma odzyskać miano flagowego, największego SUV-a w ofercie. Ten tytuł w zeszłym roku odebrał mu, dostępny w Stanach i Chinach, model Atlas. Atlas mierzy 5 037 mm długości, 1 979 mm szerokości i 1 767 mm wysokości. Nie zdziwimy się więc, jeżeli nowy Touareg dobije do 5,2 m długości.

Volkswagen AtlasVolkswagen Atlas fot. Volkswagen

Toaureg to nie jedyna duża premiera Volkswagena. Niedawno w Genewie zobaczyliśmy mierzącego około 4,7 m długości Tiguana Allspace (brat bliźniak Skody Kodiaq), a niedługo do produkcji ma wejść mały crossover na bazie Volkswagena Polo. Najbliższe miesiące w Wolfsburgu zapowiadają się więc bardzo ciekawie.

Czy podoba Ci się nowy Volkswagen Touareg?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.