Poznań Motor Show 2017 | 50 lat AMG!

Mercedes będzie w Poznaniu hucznie obchodził 50. urodziny AMG. To świetna okazja, żeby zobaczyć na żywo te wspaniałe auto. Nie tylko aktualne modele, ale też ikony motoryzacji sprzed wielu lat

Poznań Motor Show to największa motoryzacyjna impreza w Polsce i czwarta co do wielkości w Europie. W tym roku do stolicy Wielkopolski przyjedzie wiele wspaniałych samochodów. Jednak jednym z najciekawszych stoisk będzie z pewnością to przygotowane przez Mercedesa.

Niemcy obchodzą w tym roku okrągłe, już pięćdziesiąte urodziny AMG! Historia firmy AMG sięga 1967 roku, gdy Hans Werner Aufrecht i Erhard Melcher założyli wspólnie przedsiębiorstwo w Burgstall niedaleko Stuttgartu. Firma zajmowała się budowaniem silników sportowych i przerabianiem modeli Mercedesa na potrzeby sportu. Od 2005 roku AMG w całości należy do koncernu Daimler.

Do Poznania Mercedes przywiezie kilka wspaniałych aut. Na stoisku marki będziemy mogli zobaczyć AMG GT Roadster oraz topową odmianę modelu GT R w charakterystycznym, wściekle zielonym kolorze. Po raz pierwszy w Polsce szeroka publiczność będzie mogła na żywo obejrzeć nowego Mercedesa klasy E 63 S AMG 4MATIC+. Limuzyna ma aż 612 KM! A dzięki specjalnemu trybowi jazdy Drift Mode cała ta moc może być przekazywana na tył.

50 lat AMG50 lat AMG fot. Mercedes

Największą perełką stoiska Mercedesa będzie jednak przywieziony prosto z Affalterbach zabytkowy Mercedes 300 SEL AMG – jeden z pierwszych i do dziś najbardziej rozpoznawalnych klasyków AMG z czasów powstania marki.

Poznań Motor Show 2017Poznań Motor Show 2017 Poznań Motor Show 2017

Moto.pl także wystawia się w Poznaniu - serdecznie zapraszamy na nasze stoisko. Widzimy się na targach!

Więcej o: