Audi Q4 | Szybciej niż planowano

Popularność samochodów typu SUV cały czas rośnie. Dlatego nie powinny dziwić plany marki Audi. Producent z Ingolstadt postanowił przyspieszyć premierę kolejnego modelu - Q4 pojawi się dwa lata wcześniej niż zakładano

Przez następne lata Audi będzie sukcesywnie odmładzać swoją gamę modelową i stawiać na nowe technologie. Oprócz elektrycznych wersji niektórych modeli pojawią się też nowe modele, a wśród nich dwa SUV-y.

Jeden z nich to topowy model Q8, który zadebiutował jako koncept, a pojawi się w wersji produkcyjnej już w przyszłym roku. Rok później dołączy do niego Q4. O samym modelu nie wiadomo zbyt wiele, poza tym, że będzie mniejszym bratem modelu Q5. Niemiecki producent mocno zmienił plany w stosunku do tego samochodu. Początkowo zakładał, że auto pojawi się na rynku dopiero w 2021 roku, ale kilka miesięcy temu zmienił zdanie.

Oprócz tego możemy się spodziewać sporego wysypy premier przez następne lata. Flagowa limuzyna A8 pojawi się pod koniec tego roku, a w przyszłym powitamy nową generację A7. Pomimo problemów grupy Volkswagen z aferą "Dieselgate", Audi zanotowało wzrost sprzedaży w o 3,6 proc. w zeszłym roku.

Na zdjęciach prezentujemy TT Offroad Concept, na którym Q4 ma stylistycznie bazować. Czy chciałbyś zobaczyć takie auto w wersji produkcyjnej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.