Prototypy | Hyundai i30 | Kolejna wersja nadwoziowa

Nowy Hyundai i30 jest już dostępny na rynku, ale producent co jakiś czas dorzuca kolejne wersje nadwoziowe. W najbliższym czasie koreański kompakt będzie dostępny z nadwoziem typu fastback

Kolejny wariant wypełni lukę pomiędzy tradycyjnym, pięciodrzwiowym hatchbackiem a kombi, które zadebiutowało w zeszłym tygodniu na targach w Genewie. Na niemieckich drogach pojawiły się już pierwsze zamaskowane egzemplarze z mocno zasłoniętą tylną częścią nadwozia, która jest w tym przypadku kluczowa.

Bryła samochodu o nadwoziu fastback ma być bardzo opływowa. Koreański producent chce nawiązać rywalizację z takimi konkurentami jak Audi TT czy BMW Serii 2 Coupe. Dynamiczna linia z pewnością wpłynie na praktyczność takiego samochodu, ale jakiś czas temu szef designu Hyundaia zapowiedział, że marka chce dotrzeć do większego grona młodych klientów, którzy nie potrzebują bardzo praktycznego samochodu.

Możemy się spodziewać, że nowy model będzie nawiązywać do większej Kii Stinger. Jednak nie ma co liczyć na to, że pod maską pojawią się jednostki takie jak V6. W tym przypadku możemy raczej liczyć na pełną gamę trzy- i czterocylindrowych jednostek, a w tym zupełnie nową - turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1.0.

Hyundai nie zdradza, kiedy nowa wersja pojawi się na rynku. Być może zadebiutuje jesienią we Frankfurcie tuż obok sportowego i30 N, nad którym pracuje ekipa Hyundai Motorsport.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.