Koenigsegg | Wielki Brat śledzi właścicieli?

Mamy świadomość, że w dzisiejszych czasach praktycznie każdy nasz ruch, szczególnie w sieci, może być śledzony. Co powiecie na to, że Christian von Koenigsegg ma dostęp do informacji, gdzie znajdują się aktualnie wyprodukowane przez niego samochody?

Szwedzki producent zaprezentował kilka tygodni temu aplikację, z której będą mogli korzystać właściciele Koenigseggów. Cel jest prosty – ma ułatwić życie właścicielom i dostarczyć kilku przydatnych rozwiązań. Przy pomocy telefonu będzie można ściągnąć z sieci najnowszą aktualizację oprogramowania dla samochodu, zapisywać i analizować czasy okrążenia z toru wyścigowego lub po prostu namierzyć auto, gdy właściciel zapomni, gdzie zaparkował.

Aplikacja posiada jeszcze jedną ciekawą funkcjonalność, która jest dostępna wyłącznie dla szefa tej firmy. Koenigsegg Owners App pozwala śledzić praktycznie każdy samochód wyprodukowany przez Szweda, a przynajmniej te egzemplarze, które wyposażono w odbiornik GPS.

Taka informacja przyda się na przykład w sytuacji, gdy będzie konieczna interwencja wyspecjalizowanych mechaników, którzy pomogą dostroić właściwości samochodu do jazdy po torze lub trzeba będzie usunąć drobną usterkę. Aplikacja może się przydać również w sytuacji, gdy właściciel zapomni, gdzie zostawił swój drogi samochód.

Podczas prezentacji nowego rozwiązania szef firmy zażartował, że technicznie możliwe jest dorzucenie kamerki do kabiny, ale szybko uznał, że to byłaby lekka przesada.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.