Aukcje | McLaren P1 | Najdroższy w historii

Supersamochody są doskonałą inwestycją. Nie są tanie, nie jest łatwo zdobyć niektóre modele, ale oferują wysoką stopę zwrotu. W ostatni weekend podczas Amelia Island Concours zlicytowano McLarena P1 za rekordową kwotę

Na Amelia Island Concours pojawiają się luksusowe supersamochody oraz kolekcjonerzy takich maszyn. Nierzadko kwoty podczas licytacji osiągają sumy sześcio-, a nawet siedmiocyfrowe. W ostatni weekend pod młotek trafił motoryzacyjny biały kruk – McLaren P1.

Wyjątkowa 900-konna maszyna z brytyjskiej stajni osiągnęła kwotę 2,39 mln dolarów podczas licytacji, co sprawiło, że jest najdroższym McLarenem P1 w historii. Oczywiście nie licząc ekstremalnie rzadkiej wersji GTR. Okazuje się, że nie był to najdroższy sprzedany samochód podczas weekendowej aukcji. McLaren zajął czwarte miejsce, uznając wyższość wyścigowego Porsche, Ferrari F50 Mike`a Tysona oraz klasycznego Bugatti kosztującej przeszło 7 mln dolarów.

Egzemplarz, pomalowany indywidualnie dobranym lakierem „Professor 2 Blue” trafił do pierwszego i jedynego (anonimowego) właściciela w 2015 roku. Wiadomo tylko, że kolor nadwozia w tym modelu był kilkukrotnie dostosowywany do wymagań zamawiającego. Oprócz tego na nadwoziu znajdują się kontrastujące czerwone paski, a całość stoi na specjalnych felgach pomalowanych czarnym i srebrnym lakierem.

McLaren P1McLaren P1 fot. Gooding and Co. Auctions

Poza tym jest to jeden z dwóch egzemplarzy na świecie wyposażonych w specjalnie wyprofilowane fotele, które nawiązują do Ferrari 365 GTB/4 Daytona. Poza tym na wyposażeniu wnętrza znajduje się miniaturowe lusterko po stronie pasażera, na którym wygrawerowano napis „You look beautiful” („Wyglądasz pięknie”). Zakładamy, że hasło odnosi się do samochodu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.