Prototypy | Mercedes Klasy X | Będzie wersja elektryczna?

Do tej pory Mercedes pokazał tylko koncept, ale model produkcyjny jest już w drodze. Kilka dni temu przyłapano mocno zamaskowany egzemplarz wyposażony w dwie klapki wlewu paliwa. Co to oznacza?

Pierwszy pickup Mercedesa przechodzi intensywne testy drogowe w mroźnej Szwecji. Kamuflaż świadczy o tym, że finalna wersja jest już bardzo blisko. Jednak nie powinniśmy oczekiwać rewolucji w stosunku do konceptu prezentowanego kilka miesięcy temu.

Pickup od Mercedesa bazuje w dużej mierze na Nissanie Navara, ale w kwestii stylistyki mocno odróżnia się od swojego protoplasty. W porównaniu z japońskim odpowiednikiem będzie dużo bardziej luksusowy, ale nadal zapewni dobre właściwości terenowe. W kabinie Mercedesa znajdziemy dużo lepsze materiały wykończeniowe oraz bogatsze wyposażenie.

Na najnowszych zdjęciach zamaskowanego modelu możemy zobaczyć, że auto wyposażono w dwie klapki wlewu paliwa. Może to oznaczać, że samochód wyposażono w dwa zbiorniki paliwa, które zapewnią ogromny zasięg. Druga, bardziej prawdopodobna wersja sugeruje ukryty port ładowania. To oznacza, że nowy pickup będzie dostępny w napędem hybrydowym typu plug-in lub elektrycznym.

Najnowszy prototyp Mercedesa Klasy XNajnowszy prototyp Mercedesa Klasy X źródło:CarPix/motor1

Na pewno pod maską pojawią się jednostki wysokoprężne. Podstawowa wersja będzie wyposażona w konstrukcję czterocylindrową, ale w ofercie pojawi się także silnik V6. Klienci będą mogli wybierać pomiędzy modelami napędzanymi na przednią oś lub wszystkie koła.

Auto będzie produkowane w hiszpańskim zakładzie Nissana niedaleko Barcelony. Oficjalny start zaplanowano na przyszły rok, a więc najpóźniej we Frankfurcie ujrzymy Mercedesa Klasy X w wersji produkcyjnej.

Czy Twoim zdaniem pickup Mercedesa odniesie sukces na rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.