Elektryczne Volvo | Szwedzki konkurent Tesli Model 3

Jeszcze nie znamy nazwy elektrycznego Volvo, ale producent ujawnił kilka dużo bardziej istotnych szczegółów na temat przełomowego auta. Nowy model zadebiutuje zgodnie z planem już za dwa lata

Pod koniec 2015 roku Volvo poinformowało o swoich planach odnośnie samochodów zasilanych prądem. Zgodnie z rozkładem jazdy, pierwszy w pełni elektryczny model zadebiutuje w 2019 roku. Do premiery coraz bliżej, a tymczasem pojawia się coraz więcej szczegółów na temat samochodu. Na razie nie znamy jego nazwy, ale Volvo ujawni ją już za kilka miesięcy.

Tymczasem nie dalej jak kilka tygodni temu Szwedzi zapowiedzieli, że elektryczny samochód ma być zasilany baterią o pojemności 100 kWh. Podczas targów w Genewie ujawniono, że zasięg na jednym ładowaniu przekroczy 400 km. Przy okazji pojawiły się pierwsze przymiarki w kwestii cen. Cena podstawowej wersji zmieści się w przedziale 35-45 tys. dolarów na rynku amerykańskim. W przeliczeniu na złotówki to 151-194 tysiące.

Do budowy nowego modelu Volvo wykorzysta jedną ze swoich dwóch nowych platform – SPA lub CMA. Wszystko jest zależne od typu nadwozia i wielkości nowego auta. Jednak sugerowana cena wskazuje na to, że będzie to konkurent dla Tesli Model 3, której produkcja ruszy jeszcze w tym roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA