AMG Project One | 50 tys. km i silnik do wymiany

Producent ujawnia coraz więcej informacji na temat nowego hipersamochodu od Mercedesa i AMG. Model ukrywający się pod nazwą Project One otrzyma niewielki silnik oferujący gigantyczną moc. Jedynym problemem będzie jego żywotność

Mercedes-AMG Project One nie zadebiutował w Genewie, ale niemiecki producent zdradził kilka informacji na temat nowego modelu. Szef sportowego oddziału, Tobias Moers, ujawnił dane na temat jednostki napędowej. Pod maską nowego hipersamochodu zadebiutuje silnik przeszczepiony prosto z bolidu Formuły 1. Motor o pojemności 1,6 litra rozwinie ponad 1000 KM maksymalnej mocy przy 11 tys. obr./min.

Na papierze wszystko wygląda świetnie, ale trzeba wziąć pod uwagę, że tak wysilone jednostki nie mają zbyt długiej żywotności. Szef AMG potwierdził, że jednostka została wytrzyma 50 tys. km przebiegu, a potem będzie konieczny generalny remont. Jednak biorąc pod uwagę, że powstanie 300 egzemplarzy, a każdy ma kosztować 2,5 mln dolarów, kapitalny remont silnika nie powinien być wielkim obciążeniem dla właściciela takiego samochodu. Niewykluczone, że jednostka będzie połączona z silnikiem elektrycznym umieszczonym nad przednią osią, który ma dostarczać napęd na wszystkie koła. Zakładając, że masa całej konstrukcji zamknie się poniżej tony - szykuje się piekielna maszyna.

Lewis Hamilton w nowym bolidzie MercedesaLewis Hamilton w nowym bolidzie Mercedesa fot. Mercedes

Na premierę Project One musimy poczekać co najmniej do jesieni. Producent planuje pokazać nowy samochód podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. W sieci pojawiły się już pierwsze wizualizacje, które mocno nawiązują do wersji produkcyjnej.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes AMG GT R | Ostry jak jalapeno

AMG GT RAMG GT R fot: Mercedes