Ford Focus RS | Szał nie tylko w Europie

Hot-hatche kojarzymy głównie z rynkiem europejskim, ale okazało się, że nowy Ford Focus RS bije rekordy popularności również w USA

"Ford Focus RS sprzedaje się jak ciepłe bułeczki" - w przypadku 350-konnego hot-hatcha takie stwierdzenie jest jak najbardziej uzasadnione i wcale nie brzmi jak wyświechtany slogan. Nowy Focus RS naprawdę podbija rynek. W Polsce kosztuje 156 260 złotych, a popyt jest tak duży, że po swój egzemplarz trzeba się ustawić w kolejce i uzbroić się w cierpliwość.

Amerykański oddział Ford Performance pochwalił się właśnie wynikami sprzedaży i okazało się, że Amerykanie również oszaleli na punkcie hot-hatcha. Od momentu wprowadzenia nowego Focusa RS do sprzedaży (lato zeszłego roku) sprzedano już za Oceanem ponad 3500 sztuk. Jak podaje producent, oznacza to, że do klientów codziennie dostarczano 16 aut.

Największą popularnością Focus RS cieszy się w Kalifornii, gdzie kupiło go 627 Amerykanów. Na dalszych miejscach znalazły się Michigan (256 szt.), Teksas (256), Floryda (230) oraz Pensylwania (192). Mimo że Ford promuje Focusa charakterystycznym niebieskim lakierem, to w USA najczęściej wybieranym kolorem jest Stealth Gray (32%), niebieski Nitrous Blue zajął drugie miejsce (30%), trzecie przypadło czarnemu Shadow Black (20%), a najmniejszym wzięciem cieszy się biały Frozen White (18%).

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Focus RS | Test | Mega Hatch

Ford Focus RSFord Focus RS Fot. Michał Dek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.