Ford Focus RS | Szał nie tylko w Europie

Hot-hatche kojarzymy głównie z rynkiem europejskim, ale okazało się, że nowy Ford Focus RS bije rekordy popularności również w USA

"Ford Focus RS sprzedaje się jak ciepłe bułeczki" - w przypadku 350-konnego hot-hatcha takie stwierdzenie jest jak najbardziej uzasadnione i wcale nie brzmi jak wyświechtany slogan. Nowy Focus RS naprawdę podbija rynek. W Polsce kosztuje 156 260 złotych, a popyt jest tak duży, że po swój egzemplarz trzeba się ustawić w kolejce i uzbroić się w cierpliwość.

Amerykański oddział Ford Performance pochwalił się właśnie wynikami sprzedaży i okazało się, że Amerykanie również oszaleli na punkcie hot-hatcha. Od momentu wprowadzenia nowego Focusa RS do sprzedaży (lato zeszłego roku) sprzedano już za Oceanem ponad 3500 sztuk. Jak podaje producent, oznacza to, że do klientów codziennie dostarczano 16 aut.

Największą popularnością Focus RS cieszy się w Kalifornii, gdzie kupiło go 627 Amerykanów. Na dalszych miejscach znalazły się Michigan (256 szt.), Teksas (256), Floryda (230) oraz Pensylwania (192). Mimo że Ford promuje Focusa charakterystycznym niebieskim lakierem, to w USA najczęściej wybieranym kolorem jest Stealth Gray (32%), niebieski Nitrous Blue zajął drugie miejsce (30%), trzecie przypadło czarnemu Shadow Black (20%), a najmniejszym wzięciem cieszy się biały Frozen White (18%).

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Focus RS | Test | Mega Hatch

Ford Focus RSFord Focus RS Fot. Michał Dek

Więcej o:
Komentarze (22)
Ford Focus RS | Szał nie tylko w Europie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • antoniferdynand

  Oceniono 13 razy 9

  Kolejny HIT w dziale moto - po Maździe wczoraj i Subaru przedwczoraj o ile czegoś nie przeoczyłem.

 • Gość: money

  Oceniono 10 razy 6

  Trudno się dziwc ,ze ludzie się denerwują,czytajac wasze idiotyzmy.
  Ludzie w USA oszaleli,sprzedano AZ 3500 RS,AZ 16 sztuk dziennie.
  Przypomnijmy wiec ofiarom z G.W. ze w USA sprzedano w zeszłym roku prawie 18 000 000 aut !
  Jaki to wiec jest szal,GDZIE on ,KTO oszalal ? Oprocz was w redakcji oczywiscie

 • hiszpan25

  Oceniono 13 razy 3

  sytuacja pokazuje tylko jaki ludzie maja stosunek do ekopopierdziawek w stylu 1.0T 3 cylindry. po te wynalazki jakos kolejek nie ma... widac nachalny marketing nie oglupil jeszcze wszystkich...

 • Gość: Miguel

  Oceniono 4 razy 2

  Wyniki sprzedaży Forda Mustanga na tym samym rynku - - - > fordauthority.com/fmc/ford-motor-company-sales-numbers/ford-sales-numbers/ford-mustang-sales-numbers/. Podsumowując w ciągu pierwszych dwóch miesięcy 2017 roku Ford sprzedał prawie trzykrotnie więcej Mustangów, a niżeli Focusow RS w ciągu ponad pół roku. Czy wiecie, że istnieją również antonimy do uwielbianego przez was słowa "hit" takie jak np."kit "?

 • Artur Pawłowski

  Oceniono 1 raz 1

  Pominąwszy wyżej opublikowany artykuł to "Foka" RS w swoim segmencie i przedziale cenowym jest naprawdę bardzo dobrą propozycją dla mniej zamożnych, ale niestety nie biednych :) fanów mocniejszych jednostek motoryzacyjnych, dających na każdym poziomie wiele radości i zabawy swojemu właścicielowi.

 • brutusnaidiotos

  0

  FOCUS ZMIAŻDŻYŁ KONKURENCJE W USA !!!! Taki powinien być tytuł. Czy jest jakieś auto w USA którego sprzedano mniej ? (tak pytam)

 • Jerzy Jankowski

  Oceniono 2 razy 0

  Rzeczywiście 3000 egz. Na całe USA to dopiero hicior. Ale chyba tylko w głowie autora.. Tyle to ooni Przemek dają jednego dnia w średnim mieście.

 • Gość: gość

  Oceniono 2 razy 0

  gdy opisiali zmienią w końcu akcyzę, cena tego auta spadnie o ok 14kpln... wtedy będzie to super ciekawa oferta biorąc pod uwagę możliwości tego wózka...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX