Rimac Concept One | Teraz aż 1224 KM mocy

Rimac Concept One powraca w jeszcze lepszy niż do tej pory. Moc chorwackiego supersamochodu przekroczyła właśnie 1220 KM
 
Moim celem nie było stworzenie elektrycznej wersji istniejącego supersamochodu. Chciałem stworzyć technologię, która poprawi każdy aspekt supersamochodów - mają być szybsze, bardziej wydajne i dawać więcej radości z jazdy. Chcemy stworzyć supersamochód XXI wieku. - mówi Mate Rimac, szef Rimac Automobil.

Pomysłem na superauto naszych czasów jest wykorzystanie czterech elektrycznych silników. Ich łączna moc początkowo miała sięgać nawet 1072 KM oraz 1600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Teraz dowiedzieliśmy się jednak, że Chorwaci zdecydowali się Rimaca jeszcze wzmocnić - do oszałamiających 1224 KM!  Cała ta obłędna moc trafia na wszystkie cztery koła. Ile momentu trafi na dane koło oblicza opracowany przez markę, nowatorski system.

Concept One otrzymał także większe baterie - pojemność wzrosła z 82 kWh do 90 kWh. Mimo większej o 50 kg wagi, zasięg wzrósł z 330 do 350 km na jednym ładowaniu.

Rimac Concept OneRimac Concept One fot. Rimac

Nowa moc, to nowe osiągi. Marka chwali się, że poprawiła się praktycznie pod każdym względem.

0-100 km/h - 2,5 sek. (poprawa o 0,1 sek.)

0-200 km/h - 6,0 sek. (poprawa o 0,2 sek.)

0-300 km/h - 14,0 sek. (poprawa o 0,2 sek.)

Prędkość maksymalna - 355 km/h (poprawa o 1 km/h)

Rimac Concept OneRimac Concept One fot. Rimac

Jeżeli wierzyć twórcom, wielkimi krokami Rimac Concept One zbliża się do wersji produkcyjnej. Już w 2018 roku do klientów powinny trafić pierwsze egzemplarze. Wiemy też, że powstanie też limitowana do zaledwie dwóch sztuk, przeznaczona wyłącznie na tory wersja specjalna Concept_S. Cena elektrycznej torowej bestii? 1,6 miliona dolarów, czyli ponad 6,5 miliona złotych.

Czy Twoim zdaniem chorwacki Rimac może się stać znaczącym producentem supersamochodów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.