Mercedes GLB | Czas na nowego SUV-a

Mercedes już niedługo zaprezentuje nowego SUV-a. Będzie to większy i bardziej terenowy brat modelu GLA

Mercedes zapowiedział niedawno poważną ofensywę w segmencie kompakt. Już w najbliższej przyszłości zobaczymy zupełnie nową klasę A oraz auta na jej bazie - GLA, CLA i CLA Shooting Brake oraz nowego sedana (bardziej praktyczny projekt niż CLA). Wielkimi krokami zbliża się też kolejna generacja klasy B. W sumie Mercedes pracuje nad 8 modelami. Do wymienionej powyżej szóstki na pewno dołączy także SUV GLB. Ósmy, najbardziej tajemniczy, projekt to podobno rywal Audi TT, który będzie się nazywał SLA.

GLB wpisze się w ofercie producenta pomiędzy modele GLA i GLC. Będzie większy i wyższy od GLA i ma wyglądać bardziej nastawiony na offroad. Możemy się spodziewać, że GLA będzie pełnić rolę modnego, miejskiego crossovera, a GLB będzie bardziej klasycznym SUV-em.

Pod maskę Mercedesa GLB trafią 4-cylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne. W ofercie nie zabraknie sportowej wersji AMG oraz oszczędnej hybrydy. Mercedes nie powinien zwlekać z ujawnieniem pierwszych oficjalnych informacji o nowym modelu - SUV ma trafić do sprzedaży do 2020 r.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.