Aukcje | Porsche 917 | Legenda na sprzedaż

Oto jeden z najbardziej legendarnych samochodów wyścigowych wszech czasów. Egzemplarz wystawiony na sprzedaż znajduje się w USA, ale jego cena jest tajemnicą

Mało samochodów wyścigowych na świecie jest tak wyjątkowych jak Porsche 917. Model, który w 1970 roku zdobył pierwsze zwycięstwo w Le Mans trafił kilka tygodni temu do oferty luksusowego, holenderskiego domu towarowego on-line.

Na stronach James Edition pojawiło się Porsche 917K w charakterystycznym malowaniu Gulf. Oficjalna cena jest tajemnicą, ale specjaliści szacują, że egzemplarz z naklejonym numerem „9” może kosztować nawet 10 mln euro.

Egzemplarz przeszedł całkowitą renowację w 2008 roku, dlatego jest stan jest idealny. Pod nadwoziem skrywa się jednostka V12 o pojemności pięciu litrów. Silnik rozwija 630 KM, a cała konstrukcja waży zaledwie 800 kg.

Porsche wystawione na sprzedaż ma szczególny numer seryjny - 917-004. To jedyny samochód, który przejechał cały wyścig od startu do mety. Maszyna znajduje się w Scotts Valley w Kalifornii, ale po sprzedaży zostanie dostarczona bezpośrednio pod adres nowego właściciela.

Więcej o:
Copyright © Agora SA