Tuning | Mansory | Panamera, która straszy

O nowym Porsche Panamera można powiedzieć wiele dobrego. Jednak sytuacja komplikuje się, gdy do akcji wkraczają specjaliści od tuningu z Mansory

Nowe Porsche Panamera jest jednym z najładniejszych i najszybszych czterodrzwiowych modeli na rynku. Firma Mansory postanowiła wziąć auto na warsztat i dokonać w nim kontrowersyjnych przeróbek. Taki egzemplarz pojawił się w tym roku na targach w Genewie.

Auto z daleka rzucało się w oczy z powodu czerwonego, chromowanego lakieru z żółtymi akcentami. Do tego całe nadwozie wzbogacono licznymi wlotami powietrza oraz – jak przystało na Mansory – sporą ilością karbonu.

Pod maską zmieniono kilka elementów. Silnik otrzymał nowe oprogramowanie sterujące, filtr powierza oraz zmodyfikowany wydech. Mansory podaje, że maksymalna moc wzrosła o 34 KM, zwiększył się też moment obrotowy, ale nie wiemy, w której wersji silnikowej. Panamera stoi na 22-calowych felgach, przygotowanych specjalnie na tą okazję.

Gust bywa kwestią dyskusyjną, ale w tym przypadku jest bardzo daleko od dobrego smaku. Druga kwestia to cena. Projekty z Mansory są ekstremalnie drogie, ale z pewnością nie zabraknie chętnych na ten model.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.