Lamborghini Huracan Performante | Są dowody na rekord Nurburgringu

Przy okazji premiery Huracana Performante Lamborghini pochwaliło się rekordowym czasem na Nurbugringu. Wielu zarzucało Włochom kłamstwo, ci jednak odpierają zarzuty

Tuż przed premierą Lamborghini pochwaliło się, że Huracan Performante pobił rekordowy czas przejazdu słynnego toru Nürburgring Nordschleife dla samochodu produkcyjnego. Czas Huracana to 6:52.01. Do tej pory rekordzistą Północnej Pętli było Porsche 918 Spyder, które przejechało tor w 6:57.00. Szybko pojawiły się głosy, że Lamborghini po prostu kłamie, a tak świetny przejazd nie miał miejsca.

Do zarzutów w rozmowie z serwisem Roadshow odniósł się Maurizio Reggiani (odpowiedzialny w Sant'Agata Bolognese za rozwój i inżynierów). Oczywiście je zdementował. Ujawnił, że podczas rekordowego okrążenia Huracan wyposażony był w wyczynowe opony Pirelli Trofeo R. Podkreślił jednak, że będą one dostępne dla każdego klienta, który zdecyduje się zamówić Performante. Maurizio Reggiani opublikował także zapisy VBox GPS z okrążenia:

Rekordowy czas HuracanaRekordowy czas Huracana źródło:Roadshow

Sam przejazd możecie obejrzeć tutaj:

Performante może się więc pochwalić 640 KM mocy i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Cała moc pochodzi z dobrze znanej, podkręconej, 5,2-litrowej, wolnossącej V-dziesiątki. W porównaniu ze zwykłym coupe, Performante jest lżejsze o 40 kg. Lamborghini osiągnęło to dzięki wykorzystaniu specjalnego materiału na bazie włókna węglowego, który nazwano Forget Composite. Nowy Huracan został także dopracowany pod względem aerodynamiki. Stąd wielki spojler z tyłu i lekko przeprojektowane nadwozie.

Lamborghini Huracan Performante trafi do sprzedaży już latem. W Europie będzie kosztować 195 040 euro, czyli ok. 840 tysięcy złotych. Do ceny trzeba jeszcze doliczyć podatek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.