Toyota MR2 powraca!

Japoński producent w końcu wraca na sportową ścieżkę. W drodze jest już nowa Supra, a teraz pojawiły się informacje o modelu MR2, który ma szansę wrócić do łask

Kilka dni temu szef sportowej dywizji – Gazoo Racing – poinformował o planach na najbliższe lata. Gama modelowa Toyoty robi się coraz ciekawsza. W tej chwili jedynym sportowy  modelem jest GT86, ale już niebawem dołączy do niego Supra, a trzecim samochodem ma być następca MR2.

W wywiadzie dla zagranicznego magazynu Tetsuya Tada zasugerował, że w gamie modelowej Toyoty pojawi się „trzeci braci”, którzy będą nawiązywać do kultowych modeli znanych z lat 80. i 90. Japoński producent robi wszystko, co w jego mocy, żeby wprowadzić dwa nowe modele jak najszybciej do produkcji.

Następca Toyoty MR2 powstaje w podobnej filozofii co konkurencyjna Mazda MX-5. Będzie to lekki, bezkompromisowy roadster napędem na tył. Jedyna różnica dotyczy silnika, który będzie montowany centralnie. Niewykluczone, że Toyota zechce skorzystać z doświadczenia w tworzeniu napędów hybrydowych. Takie rozwiązanie może się pojawić w MR2.

Na razie cały projekt jest owiany tajemnicą, ale podpowiedzi w kwestii wyglądu należy szukać w koncepcyjnym modelu Toyota S-FR prezentowanym rok temu podczas targów motoryzacyjnych w Tokio. Japoński producent nie potwierdził w oficjalnym komunikacie prac nad modelem MR2. Jednak informatorzy z Kraju Kwitnącej Wiśni donoszą, że auto zadebiutuje w ciągu roku, a maksymalnie dwóch lat.

Więcej o:
Copyright © Agora SA