Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

Parę ostatnich dni można podsumować w trzech słowach - premiery, premiery i jeszcze raz premiery. Salon w Genewie ruszył na początku tygodnia i okazało się, że producenci przygotowali dla nas kilka ważnych promocji

W Szwajcarii pokazano naprawdę sporo zupełnie nowych samochodów - wszystkie premiery znajdziecie w tabelce poniżej. Tutaj chcemy wyróżnić tylko trzy najciekawsze.

Z polskiego punktu widzenia, największą gwiazdą - wciąż trwających - targów jest oczywiście zupełnie nowe Volvo XC60. To najczęściej kupowane nad Wisłą auto klasy premium. Nowa generacja ma szansę jeszcze bardziej zdystansować niemieckich konkurentów. Choć na razie ceny XC60 są dość wysokie, to niedługo w cenniku mają zadebiutować bardziej przystępne wersje.

Za niesamowitą stylistykę i piorunujące wrażenie, jakie robi pokłony nalezą koncepcyjnemu Mercedesowi-AMG GT. To zapowiedź nowej, sportowej limuzyny, który będzie miała tylko jednego rywala - Porsche Panamerę. Jeżeli produkcyjna wersja będzie przypominać koncept, to może poważnie namieszać na rynku. Trzeba też wspomnieć o Alpine. Francuska marka powraca i to powraca w wielkim stylu. A110 jest ciut szybszy od Porsche Caymana i równie szybki co Alfa Romeo 4C. Ciekawi jesteśmy cen sportowego Renault, ale te to na razie tajemnica.

Z naszej redakcji do Genewy pojechał Martin i Janek. Ich relację znajdziecie tutaj:

Jedne z najważniejszych targów na świecie rozpoczęte. Ogrom nowości w Genewie

fot. moto.pl | Do Genewy pojechały dwie osoby z naszej redakcji

Nie samymi targami i głośnymi premierami człowiek żyje. My w redakcji testowaliśmy dwa bardzo popularne w Polsce auta - Opla Astrę w przystępnie wycenionej wersji 1.4 oraz Skodę Octavię z... trzycylindrowym silnikiem. Kontynuujemy też nasz długodystansowy test Mini Clubmana i sprawdziliśmy i le pali 180-konny Abarth 595 Competizione. Z kolei międzynarodowe jury wybrało Samochód Roku 2017. I nie, nie wygrała Alfa Romeo Giulia, a modny SUV z Francji.

Więcej o:
Copyright © Agora SA