Nowy Jeep Compass w końcu w Europie

To jedna z najważniejszych premier Jeepa w ostatnim czasie. Nowy Compass ma przed sobą trudne zadanie

Całkowicie nowy Jeep Compass zadebiutował w Genewie. Nowy model dołącza do segmentu kompaktowych SUV-ów. To bardzo ważna premiera dla Jeepa. Dlaczego? Szacuje się, że do 2020 roku globalna sprzedaż aut tego segmentu wzroścnie aż o 20 proc.

- Nasz całkowicie nowy Jeep Compass rywalizuje w ogromnym segmencie kompaktowych SUV-ów, w którym roczna wartość sprzedaży na świecie przekracza już 6,3 mln pojazdów. W samej Europie oczekuje się osiągnięcia sprzedaży na poziomie 2 mln sztuk w roku 2020 - powiedział Mike Manley, szef marki Jeep-FCA Global. - Z nieporównywalną liczbą cech obejmującą wzorcowe zdolności do jazdy terenowej, światowej klasy dynamikę jazdy, wyróżniający design Jeepa oraz zaawansowaną technologię i funkcje bezpieczeństwa, Jeep Compass podnosi poprzeczkę w swoim segmencie i stanowi kolejny wielki przykład kontynuacji naszego zaangażowania we wzrost marki Jeep na obszarze całego świata - dodał.

Nowy Compass oferuje dwa silniki benzynowe i dwa silniki Diesla w łącznie ośmiu różnych wersjach układu przeniesienia napędu oraz na czterech różnych poziomach wyposażenia: Sport, Longitude, Limited - topowy poziom wyposażenia w gamie, jeśli chodzi o dopracowanie, standardowe wyposażenie oraz technologie - oraz Trailhawk.

Całkowicie nowy Jeep Compass będzie dostępny w salonach Jeepa na początku tego lata, a jego cena będzie zaczynać się od 99 800 zł.

Czy twoim zdaniem nowy Jeep Compass ma szansę na odniesienie sukcesu w Europie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.