Salon Genewa 2017 | Audi Q8 Sport Concept | Szybki SUV z Ingolstadt

Prosto z imprezy w Detroit na salon motoryzacyjny w Genewie trafi Audi Q8 Sport Concept. Sportowy SUV dysponuje mocą 476 KM

Na stoisku Audi zameldował się całkiem spory SUV w jaskrawym kolorze. To Audi Q8 Sport Concept, które prezentuje, w którym kierunku będzie podążać marka z Ingolstadt w najbliższych latach. Pod maską pracuje silnik 3.0 V6 TFSI wspomagany przez niewielki silnik elektryczny o mocy 27 KM, zasilany 48-voltową instalacją. Jednostka spalinowa generuje 443 KM, a w sumie cały zestaw dostarcza 476 KM i 700 Nm na obie osie.

Nie jest to klasyczny układ hybrydowy, tylko tzw. mild hybryda. Niewielki akumulator umieszczony w podłodze bagażnika jest wykorzystywany do zasilania silnika elektrycznego, który wspomaga większą jednostkę podczas ruszania lub manewrowania na parkingu.

Audi Q8 Sport ConceptAudi Q8 Sport Concept fot. Audi

Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,7 sekundy, a prędkość maksymalna to 275 km/h. Po zatankowaniu do pełna 85 litrowego zbiornika auto oferuje zasięg 1200 km. Dobre osiągi silnika to efekt zastosowania elektrycznej sprężarki, która zapewnia wysoki moment w niskim zakresie obrotów, bez efektu tzw. turbodziury.

Rozwiązania, które podniosą wydajność przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa pojawią się już niebawem w modelach A6, A7, A8, a nawet Q7. W ciągu najbliższego roku model Q8 zadebiutuje w wersji produkcyjnej.

Audi Q8 Sport ConceptAudi Q8 Sport Concept fot. Audi

Na razie nie znamy jego ceny, ale model będzie pozycjonowany powyżej największego SUV-a Q7. Możemy się spodziewać kwoty na poziomie 300 tys. zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.