Salon Genewa 2017 | Subaru XV | Odświeżony wygląd, nowa platforma

Salon motoryzacyjny w Genewie to miejsce premiery zupełnie nowego Subaru XV. Samochód mocno przypomina dotychczasową wersję, ale pod karoserią jest to zupełnie nowa konstrukcja

Japoński producent obiecuje sobie sporo po tym modelu. Pod koniec zeszłego roku Subaru po raz pierwszy zaprezentowało zaktualizowaną wersję XV, w której zadebiutowały nowe lampy, osłona chłodnicy i zderzaki.

Bryła nadwozia pozostała taka sama, ale tym razem samochód mocniej odróżnia się od regularnej Imprezy. Do oferty doszły nowe kolory nadwozia: Cool Grey Khaki oraz Sunshine Orange. Obydwa lakiery kontrastują z ciemnymi wstawkami z plastiku oraz dwukolorowymi felgami o rozmiarze 18 cali.

Subaru XVSubaru XV fot. Subaru

Subaru XV prezentowane w Genewie zbudowano na zupełnie nowej, globalnej platformie. Konstrukcja płyty podłogowej została wzmocniona i utwardzona w niektórych miejscach nawet o 100 procent, w porównaniu z dotychczasową wersją. Inżynierowie z Fuji Heavy Industries dopracowali zawieszenie oraz pracę układu kierowniczego.

W centralnej części kabiny pojawił się 8-calowy, dotykowy ekran. Dostarcza rozrywki i umożliwia podłączenie telefonu. Do tego producent zainstalował plastiki o wyższej jakości, a także popracował nad zwiększeniem ilości miejsca w kabinie i przestrzeni bagażowej.

Subaru XVSubaru XV fot. Subaru

Pod maska pracuje nadal dwulitrowy bokser, ale 80 proc. części zostało zmienionych. Jednostka rozwija 156 KM maksymalnej mocy oraz moment obrotowy o wartości 196 Nm. Całość trafia na cztery koła poprzez system Symmetrical All-Wheel Drive i siedmiostopniową skrzynię Lineatronic.

Producent nie ujawnił cennika nowej wersji, ale nowe Subaru XV pojawi się w salonach jeszcze w tym roku. Aktualna generacja kosztuje od 83 849 zł. Auto konkuruje z takimi modelami jak Mitsubishi ASX, Kia Sportage czy Nissan Qashqai.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.