Salon Genewa 2017 | Nowe Suzuki Swift | Ofensywy ciąg dalszy

Suzuki nie przerywa ofensywy modelowej. Po odświeżonym SX4 S-Cross i nowym Ignisie nadszedł czas na kolejną generację Swifta

Swift wjeżdża w rok 2017 z nowym, znacznie nowocześniejszym i świeższym wyglądem. Wyraźnie nawiązuje do swojego poprzednika. I dobrze, bo mimo upływu lat sylwetka miejskiego Suzuki się nie zestarzała.

Rolę bazowego silnika w dalszym ciągu pełni 1.2 VVT. Do oferty dołączy także trzycylindrowy silnik turbo Boosterjet o pojemności 1 litra, który znamy już m.in. z Baleno i nowego Suzuki SX4 S-Cross. Będzie miał około 111 KM. Nie zabraknie też oszczędnej wersji hybrydowej. SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki). Jest to układ, w którym z silnikiem benzynowym 1,2 Dualjet współpracuje alternator zespolony z rozrusznikiem. Wspiera on silnik podczas ruszania i przyspieszania. Układ ten pomaga zaoszczędzić średnio 0,4 litra paliwa na każde sto kilometrów.

Później do oferty dołączył drapieżne Suzuki Sport. Pod maską prawdopodobnie będzie pracował 1,4-litrowy silnik turbo z Vitary S. W SUV-ie oferuje on kierowcy 140 KM oraz 220 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Suzuki chwali się nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa. Mowa m.in. o adaptacyjnym tempomacie, inteligentnych światłach czy systemie awaryjnego hamowania, zapobiegającym kolizjom. Te oraz kilka innych będą się składały na pakiet "Safety Package", dostępny dla wszystkich wersji za wyjątkiem XG.

W odświeżonym wnętrzu nie zabrakło nowego ekranu z najnowszą wersją systemu multimedialnego.

Nie wiemy jeszcze, jak zmiany wpłyną na cenę auta. Aktualnie w polskich salonach Swift kosztuje 50 890 zł (w promocji - 43 890 zł).

Czy podoba ci się nowe Suzuki Swift?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.