Salon Genewa 2017 | Spyker przypomniał o sobie nowym modelem

Spyker to holenderski producent supersamochodów, który bardzo sporadycznie przypomina o swoim istnieniu. Po raz ostatni widziano go rok temu w Genewie. W tym roku wystawił się ponownie ze specjalną wersją

Następca modelu C8 Aileron powstał na aluminiowej płycie podłogowej, a pod lekką karoserią pracuje silnik V8 o pojemności 4,2 litra przeszczepiony od Audi. Jednostka generuje 525 KM maksymalnej mocy oraz 600 Nm momentu obrotowego. Całość trafia na tylną oś. Klienci mogą wybierać pomiędzy sześciobiegową skrzynią ręczną lub automatem od ZF o identycznej liczbie przełożeń.

Cała konstrukcja modelu coupe waży 1390 kg. Spyker nie podał dokładniejszych informacji na temat wersji Spyder, ale możemy się spodziewać, że sprint do setki nie potrwa o wiele dłużej niż 3,7 sekundy. Prędkość maksymalna wersji ze sztywnym dachem to 322 km/h.

Dotychczasową wersję Spykera C8 Preliator wyprodukowano w nakładzie 50 egzemplarzy. Możemy się spodziewać, że wersja z otwieranym dachem utrzyma ten ekskluzywny poziom. Model coupe wyceniono na 330 990 euro, co powinno być sugestią na temat poziomu cen w modelu Spyder.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.