Salon Genewa 2017 | Zenvo TS1 GT | 1163 KM w urodzinowej wersji

Duńska firma Zenvo obchodzi w tym roku okrągłą rocznicę istnienia. Z tej okazji pojawi się w Genewie bardzo wyjątkowy model o potężnej mocy

Zenvo jest niszowym producentem sportowych samochodów. Firma mająca siedzibę w Danii pojawiła się w Genewie ze specjalnym wydaniem modelu TS1 GT pomalowanym lakierem Fjord Blue ze wstawkami z brązu i miedzi. Jest to ekstremalna odmiana modelu prezentowanego rok wcześniej na tej samej imprezie.

Nadwozie niewielkiego coupe zbudowano z włókna węglowego. Całość stoi na monokoku wykonanym z lekkiej i wytrzymałej stali oraz aluminium. Cała konstrukcja „na sucho” waży zaledwie 1580 kg. Sercem jest jednostka V8 5.8 z dwoma sprężarkami. Motor generuje potężną moc 1163 KM przy 7700 obr./min. Maksymalny moment obrotowy wynosi 1100 Nm w tym zakresie obrotomierza.

Całość trafia na tylną przy udziale siedmiobiegowego automatu. Zenvo zapewnia, że zupełnie nowa skrzynia biegów zmienia biegi niczym konstrukcje z Formuły 1. Zenvo TS1 GT rozpędza się od 0 do 100 km/h 2,8 sekundy. Prędkość maksymalna to 375 km/h.

Producent nie ujawnił ceny wyjątkowego egzemplarza. Wiadomo tylko tyle, że powstała jedna sztuka tej wersji, a szacowana wartość to co najmniej milion funtów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.