Salon Genewa 2017 | Mercedes-AMG GT Concept | Porsche może się bać

Mercedes nareszcie pokazał oficjalnie AMG GT Concept. To sportowa, luksusowa limuzyna, która na rynku będzie rywalizować z Porsche Panamerą

Mercedes-AMG GT4, dołączy do oferty Mercedesa w 2018 roku. Zaprezentowany właśnie AMG GT Concept to jego bezpośrednia zapowiedź.

Nowy model będzie następcą modelu CLS Shooting Brake, który nie zdołał podbić rynku. Auto powstanie na płycie podłogowej MRA, zmodyfikowanej przez inżynierów AMG. Dzięki temu uzyska unikalny rozstaw osi oraz zupełnie nową konstrukcję zawieszenia. Głównym rywalem nowego, czterodrzwiowego Mercedesa ma być Porsche Panamera.

Mercedes-AMG GT ConceptMercedes-AMG GT Concept fot. Mercedes

Oprócz niesamowitej stylistyki, w koncepcie ogromne wrażenie robi także potężny układ hybrydowy. Na pokładzie współpracuje ze sobą 4-litrowa V-ósemka biturbo oraz umieszczony z tyłu motor elektryczny. Łączna moc? Aż 805 KM! Napędzane na wszystkie cztery koła AMG GT Concept ma osiągać pierwszą setkę w mniej niż 3 sekundy. Limuzyna będzie mogła się poruszać również w trybie czysto elektrycznym - zasięg to "kilkadziesiąt kilometrów".

Ponad 800-konny układ EQ Power+ to kolejny prztyczek w nos Porsche. W Genewie prezentowana jest bowiem Panamera Turbo S E-Hybrid, w której kierowca dostaje do dyspozycji "tylko" 680 KM. Hybrydowa Panamera rozpędza się do 100 km/h w 3,4 sekundy.

Koncept prezentuje się po prostu świetnie. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak będzie wyglądała produkcyjna wersja...

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid | Rekordowa moc!

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid 2017Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid 2017 fot. Porsche

 

Czy Twoim zdaniem produkcyjny Mercedes-AMG GT4 będzie realną alternatywą dla Porsche Panamera?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.