Salon Genewa 2017 | Ważne premiery Skody | Zobacz na żywo!

Skoda do Genewy przywiozła kilka zupełnie nowych aut. Największym zainteresowaniem będzie się na pewno cieszyć Octavia RS 245 oraz Octavia Scout

 

Skoda Octavia RS 245 to "najszybsza Octavia w historii". Pod maską pracuje dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 245 KM i 370 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Praktyczny kompakt potrafi się rozpędzić do 100 km/ w zaledwie 6,6 sekundy. Z kolei druga Octavia, którą zobaczymy w Genewie, to propozycja dla każdego, kto lubi czasem zjechać z asfaltowych dróg. Skoda Octavia Scout to uterenowiona wersja czeskiego kompaktu. Bazuje na Octavii Combi, jest podniesiona o 30 mm i wyposażona w szereg elementów, które składają się na modny terenowy makijaż.

Konferencję na żywo możecie śledzić tutaj:

 

Dwie Octavie - sportowa i terenowa - to nie jedyne samochody, jakie będzie można obejrzeć na stoisku Czechów. W Genewie nie mogło zabraknąć oczywiście Skody Kodiaq. Do Szwajcarii duży SUV przyjechał w dwóch różnych pakietach stylistycznych - Sportline (sportowy wygląd, bez ingerencji pod maskę) oraz Scout (bardziej uterenowiona odmiana).

Skoda Kodiaq ScoutSkoda Kodiaq Scout fot. Skoda

Nasi południowi sąsiedzi przygotowali także coś dla zwolenników mniejszy samochodów. W Genewie zobaczymy nową Skodę Rapid, praktyczne auto, które lawiruje pomiędzy segmentami B i C. A jeżeli interesuje Was typowo miejski samochód, to powinniście przyjrzeć się nowej Skodzie Citigo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.