Peugeot zbudował Samochód Roku 2017. Pokonał piękną alfę romeo giulię

Do ścisłego finału konkursu Car of the Year 2017 dostało się siedem samochodów. Najważniejsze europejskie trofeum motoryzacyjne nie powędrowało do faworyta, którym była alfa romeo giulia.

Fani motoryzacji mieli swojego pewniaka - tytuł Car of the Year 2017 miał powędrować do alfy romeo giulii. Po wielu latach bez żadnych nowości w końcu do gamy włoskiej marki trafił samochód, który swoim wyglądem wzbudził spore emocje, zdobywając przydomek nadziei alfy romeo. Giulia nie została jednak tytułu Samochodem Roku. Lepszy okazał się peugeot.

Samochód Roku 2017 - finałowa siódemka

Tak prezentuje się finałowa siódemka wraz z punktami jej przyznanymi:

1. Peugeot 3008: 319 punktów
2. Alfa Romeo Giulia: 296 punktów
3. Mercedes Klasy E: 197 punktów
4. Volvo S90/V90: 172 punkty
5. Citroen C3: 166 punktów
6. Toyota C-HR: 165 punktów
7. Nissan Micra: 135 punktów

Nowy peugeot 3008 to urodziwy crossover, będący następcą minivana o tej samej nazwie. W Polsce za auto trzeba zapłacić minimum 89 900 zł. Jego bezpośrednimi konkurentami są m.in. kia sportage, nissan qashqai, toyota RAV4 i volkswagen tiguan. O wszystkich nowościach dostępnych w peugeocie 3008 pisaliśmy tutaj: Peugeot 3008 | Teraz jako crossover.

Car of the Year - nie tylko splendor

Nagroda Car of the Year przyznawana jest przez dziennikarzy motoryzacyjnych z całej Europy. Wśród nich zasiada dwóch Polaków, Wojciech Sierpowski i Maciej Ziemiek, którzy najwięcej punktów przyznali tegorocznemu zwycięzcy. W ubiegłym roku Samochodem Roku został produkowany w Polsce opel astra.

Nie jest tajemnicą, że prócz prestiżu Car of the Year to też marketing. Dziennikarz "Gazety Wyborczej" Artur Włodarski przytacza konkretne liczby.

Car of the Year to też marketingCar of the Year to też marketing Facebook

 

Które z finałowych aut twoim zdaniem powinno otrzymać tytuł Samochodu Roku 2017?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.