Tuning | ABT wyciska moc z Audi RS6 Avant

Standardowe Audi RS6 Avant robi wrażenie, ale panowie z ABT postanowili pokazać światu, że w tej konstrukcji drzemie jeszcze większy potencjał. Co powiecie na moc przekraczającą 700 koni, a do tego gigantyczny moment obrotowy?

Sportowe kombi z Ingolstadt oferuje osiągi niczym supersamochód, a do tego jest bardzo funkcjonalne. Pod maską pracuje silnik biturbo 4.0 V8, który w wydaniu Performance oferuje 605 KM. Dla niektórych to jednak za mało, dlatego z pomocą przychodzi firma tuningowa ABT Sportsline.

Okazało się, że jednostka w Audi RS6 Avant daje spore możliwości do popisu. Bardzo szybko udało się wycisnąć z silnika dodatkowe 100 KM, a maksymalny moment obrotowy wzrósł o 180 Nm. W sumie mamy do dyspozycji 705 KM mocy i 880 Nm momentu obrotowego.

Model ABT RS6+ otrzymał ponadto sporo elementów z włókna węglowego. Znajdziemy nowe dokładki do spojlerów, obudowy lusterek oraz dodatkowy spojler i dyfuzor montowane z tyłu. Wszystko w imię mniejszej masy pojazdu. Całość postawiono na 22-calowych felgach wykończonych czarnym, połyskującym lakierem.

Audi RS6 Avant ABTAudi RS6 Avant ABT Fot. ABT

Po otwarciu drzwi w oczy rzuca się podświetlana listwa progowa zaznaczająca nazwę modelu RS6+. Przy lusterkach zamontowano specjalne lampki, które wyświetlają logo na asfalcie. Firma ABT nie pokazała zdjęć wnętrza w przerobionym modelu, ale możemy się spodziewać nowej tapicerki, akcentów z karbonu oraz tabliczki upamiętniającej specjalny model z numerem seryjnym.

Premiera samochodu już za kilka dni podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. ABT planuje produkcję zaledwie 50 egzemplarzy, ale nie znamy ceny tej wersji. Co ciekawe, nie jest to najmocniejszym RS6 prezentowanym przez ABT. W zeszłym roku zadebiutował model oferujący 730 KM i 920 Nm. Powstało tylko 12 egzemplarzy z okazji 120. urodzin firmy tuningowej.

Więcej o: