Nowe BMW X3 | Testy na dalekiej Północy

Jeszcze w tym roku BMW pokaże zupełnie nowe, trzecie już wcielenie modelu X3. Testy idą pełną parą, co możemy obejrzeć na "oficjalnych zdjęciach szpiegowskich"

Machina promocyjna nowego BMW X3 dopiero ruszyła. Bawarczycy postanowili pochwalić się zdjęciami z wyczerpujących testów, jakim poddano zamaskowane prototypy SUV-a na północy Szwecji. Zaśnieżone okolice Arjeplog znajdują się zaledwie 56 km od koła podbiegunowego. W temperaturze -20 stopni inżynierowie sprawdzali przede wszystkim niezawodność napędu xDrive oraz dwóch systemów: Dynamic Stability Control (DSC) oraz Dynamic Traction Control (DTC).

Nowe BMW X3 | Co już wiemy?

BMW X3 trzeciej generacji zostanie zbudowane na bazie platformy CLAR. W porównaniu z poprzednikiem możemy się spodziewać wyraźnie niższej wagi, co przełoży się na osiągi i zużycie paliwa. "Źródła bliskie marki" donoszą także, że nowe X3 trochę urośnie, aby zdystansować się od kompaktowego modelu X1. Za to stylistyka nadwozia nie powinna nas zaskoczyć - Niemcy znani są ze swojego konserwatywnego podejścia do projektowania samochodów. Będziemy mieli do czynienia z ewolucją, a nie rewolucyjnymi zmianami. Również wnętrze nie zmieni się drastycznie.

Prototyp nowego BMW X3Prototyp nowego BMW X3 fot. BMW

W ofercie nowego BMW X3 ma się pojawić hybryda typu plug-in, usportowiona wersja M40i oraz X3 M, które znajdzie się na szczycie oferty. Potwierdzone jest również BMW X3 w pełni elektryczne - wersja EV zadebiutuje w 2020 roku.

Nowe BMW X3 zostanie prawdopodobnie zaprezentowane w sierpniu. Miesiąc później SUV będzie jedną z największych gwiazd Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA