Salon Genewa 2017 | Mercedes-AMG GT Concept | Panamera na celowniku

Już jutro rozpoczną się konferencje na targach w Genewie. Mercedes pokaże w Szwajcarii koncept, którym chce namieszać w segmencie, gdzie niekwestionowanym liderem jest Porsche Panamera

Nowy model będzie następcą modelu CLS Shooting Brake, który nie zdołał podbić rynku. Auto powstanie na płycie podłogowej MRA, zmodyfikowanej przez inżynierów AMG. Dzięki temu uzyska unikalny rozstaw osi oraz zupełnie nową konstrukcję zawieszenia. Głównym rywalem nowego, czterodrzwiowego Mercedesa ma być Porsche Panamera.

Jak koncept się nazywa, dowiemy się dopiero jutro, ale wszystko wskazuje na to, że do rodziny AMG dołączy GT4. Tuż przed premierą Mercedes zalał nas zdjęciami-teaserami, które znajdziecie w naszej galerii.

 

Kilka tygodni temu w rozmowie z zagranicznymi dziennikarzami szef AMG ujawnił tylko, że auto pojawi się w salonach w 2018 roku, a pod jego maską zagra silnik 4.0 V8 biturbo o mocy 600 KM. Konkurent Porsche Panamera będzie dostępny również z innymi jednostkami napędowymi. W grę wchodzi silnik o pojemności trzech litrów, który będzie słabszy, ale oszczędniejszy. Wszystkie warianty będą współpracować z dwusprzęgłową skrzynią biegów.

A tak prezentuje się AMG GT4 na pierwszych, dość wiarygodnych wizualizacjach:

Wizualizacja Mercedesa AMG GT4Wizualizacja Mercedesa AMG GT4 fot. Theophilus Chin

Więcej o:
Copyright © Agora SA