iMoto | Jak kupować części zamienne?

Zakup części zamiennych do samochodu czy motocykla wiąże się zawsze z ryzykiem podjęcia złej decyzji. Nabyte na własną rękę elementy często nie pasują. Dlaczego tak się dzieje i jak tego uniknąć?

Każdy kierowca, który kupuje części zamienne na własną rękę, problem zna od podszewki. Chodzi o to, że nierzadko samochody tego samego modelu, ba, nawet tego samego rocznika, mogą różnić się między sobą konstrukcją, wielkością i rodzajem materiału, z którego wykonany jest dany podzespół.

Chcesz na przykład kupić i wymienić filtr powietrza. Otwierasz katalog - czy to drukowany, czy internetowy - podajesz markę, model, rocznik, rodzaj silnika i... głupiejesz. Bo do twojego samochodu producent przewiduje dwa różne rozmiary owego filtra. Problem dotyczyć może jednak każdej niemal części.

Wyjściem z sytuacji jest podanie dokładnego miesiąca produkcji, o ile producent katalogu przewiduje taką możliwość. Inna rzecz - kto z was wie, w którym dokładnie miesiącu wasze auto zjechało z taśmy produkcyjnej. No właśnie. Jak wybrnąć z tej sytuacji?

Z pomocą przychodzi nowość na polskim rynku - portal internetowy dla kierowców iMoto, dostępny pod adresem https://imoto.zone/. Jest to, w wielkim skrócie, wirtualny garaż dla posiadaczy samochodów i motocykli, oferujący możliwość prowadzenia wirtualnej książki serwisowej, umawiania na wizyty w myjni czy u wulkanizatora, znalezienia godnego polecenia warsztatu czy wreszcie zakupu części zamiennych, które idealnie pasują do twojego pojazdu. Jeśli zarejestrujecie się teraz na iMoto, otrzymacie doładowanie konta na 10zł i fajny zapach do samochodu.

iMoto | Jak kupować części zamienne?iMoto | Jak kupować części zamienne? fot. iMoto

Jak działa iMoto?

Rejestracja i korzystanie z serwisu jest całkowicie bezpłatne. Przy pierwszej wizycie wystarczy podać numer VIN swojego samochodu lub motocykla, dodać kilka podstawowych informacji i gotowe! Pojazd jest w wirtualnym garażu. Co dalej?

Wspomnieliśmy wcześniej o problemach z zakupem części. Portal iMoto dysponuje sklepem internetowym https://imoto.zone/Gie%C5%82da/Czesci, który kłopoty z wyborem pasującego elementu odsyła do lamusa. Właśnie po to podawany jest numer VIN. To numer identyfikacyjny pojazdu, w którym zaszytych jest wiele podstawowych i bardziej szczegółowych informacji, jak choćby dokładny czas produkcji, wersja wyposażenia, silnikowa, miejsce produkcji, itp.

Jak kupić pasującą część?

Wystarczy z górnego menu wybrać opcję "Garaż" i przejść w pole "Zakupy". Tam, po kliknięciu w "Części", przechodzimy do sklepu. https://imoto.zone/Gie%C5%82da/Czesci

Teraz wystarczy już tylko wybrać właściwą kategorię i zdecydować się na najbardziej pasującego nam producenta części oraz cenę. Ta, dzięki umowom z dużymi dostawcami i producentami, jest zawsze konkurencyjna.

Wybierając w ten sposób możemy mieć pewność, że element będzie pasował właśnie do tego konkretnego pojazdu, który znajduje się w wirtualnym garażu.

Jakie części oferuje sklep iMoto?

Oferta sklepu iMoto powiększa się z dnia na dzień. Obecnie jest 15 kategorii głównych, z których każda ma swoją podkategorię. Kupimy tam niemal wszystko - od wycieraczek i filtrów, poprzez elementy zawieszenia, układu hamulcowego i kierowniczego, aż po elektrykę, paski, sprzęgła...

Kolejna zakładka to opony oraz felgi. Zostaną one dopasowane do twojego samochodu, w zależności od danych, które zamieściłeś podczas rejestracji. Można je w każdej chwili edytować - w razie potrzeby.

Jest też osobny dział dotyczący płynów eksploatacyjnych i smarów. Tam też wybierzesz właściwy olej silnikowy czy przekładniowy.

iMoto | Jak kupować części zamienne?iMoto | Jak kupować części zamienne? fot. iMoto

Gadżety dla tych z benzyną we krwi

Jest wreszcie to, czego szuka w sieci każdy miłośnik dwóch czy czterech kółek - sklep z gadżetami. https://imoto.zone/Gadzety/Gadzety Koniec z "grzebaniem" po serwisach aukcyjnych i ogłoszeniach, bo tu wszystko jest w jednym miejscu, a oferta stale się poszerza.

Co można kupić? Na przykład bardzo przydatny, w erze ciągle rozładowujących się baterii smartfonów, powerbanki. Pojemność 8000 mAh jest wystarczająca do niemal trzykrotnego naładowania przeciętnego telefonu, a kosztuje niespełna 100 zł i ma kształt koła sportowego samochodu.

Kubek termiczny w kształcie stosu opon? Pendrive w kształcie motocykla? Głośnik bluetooth w kształcie Volkswagena Busa? Scyzoryk Victorinox? To wszystko tam jest. Są też kurtki, bluzy i koszulki. Są plecaki. Jest nawet walizka w kształcie klasycznego blaszanego... kanistra samochodowego.

Podsumowanie

Serwisy takie jak iMoto mają za zadanie pomóc kierowcy, odciążyć go i wyręczyć w wielu codziennych czynnościach. Poza możliwością znalezienia pasujących części, w dobrych cenach, portal umożliwia na przykład prowadzenie wirtualnej książki serwisowej, wystawienie auta na sprzedaż kilkoma kliknięciami, otrzymywanie automatycznych powiadomień dotyczących ważnych terminów, jak koniec polisy OC czy badań technicznych.

Możliwości jest o wiele więcej, a twórcy serwisu obiecują każdą propozycję rozważyć i ewentualnie wdrożyć.

Więcej o:
Copyright © Agora SA