Salon Genewa 2017 | Jeep Compass | W końcu w Europie

Za kilka dni na salonie w Genewie poznamy nowego Jeepa Compassa, który zastąpi dotychczasową generację tego modelu, a do tego wypełni lukę po modelu Patriot. Auto jest od jakiegoś czasu dostępne po drugiej stronie globu, ale dopiero teraz trafi na Stary Kontynent

Nowa generacja Jeepa Compassa zadebiutowała w tamtym roku na targach LA Auto Show, a tymczasem europejska premiera odbędzie się już w przyszły wtorek w Genewie. Dopiero wtedy poznamy szczegóły dotyczące wersji przeznaczonej dla klientów z Europy. Na pewno samochód będzie się odróżniał niektórymi detalami od amerykańskiej wersji. Pod maską będzie dostępnych aż siedemnaście kombinacji jednostek i rodzajów napędu, w tym napędu 4x4, którego producent określa mianem "najlepszego w klasie".

Poza nowym Compassem Jeep przywiezie do Genewy specjalną wersję Wranglera. Model Rubicon Recon przerobiony pod kątem jazdy w terenie trafi do sprzedaży w Europie w drugim kwartale tego roku.

Jeep CompassJeep Compass fot. Jeep

Poza tym na stoisku Jeepa będzie można zobaczyć modele Grand Cherokee i Wrangler w wersji Night Eagle. Auta będą się wyróżniać podkreślonymi akcentami w kolorze czerni, a do tego nowymi felgami o rozmiarach, kolejno 20- i 18-cali. We wnętrzu zobaczymy czarną tapicerkę ze wstawkami z zamszu oraz wstawki z anodyzowanego metalu.

Specjalna edycja Grand Cherokee będzie dostępna z silnikiem wysokoprężnym 3.0 Multijet II (250 KM) lub 3.6 V6 (286 KM), napędzanym benzyną bezołowiową. Pod maską Wranglera będą do wyboru: turbodiesel 2.8 (200 KM) lub benzynowy 3.6 V6 (284 KM).

Czy Twoim zdaniem Jeep Compass odniesie sukces na polskim rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.