General Motors | Tani SUV za 32 tys. złotych

Rynkowa koniunktura sprawiła, że koncern General Motors nastawił się w ostatnich czasach na produkcję samochodów z segmentu SUV. Amerykanie postanowili zawalczyć o udziały w chińskim rynku tanim SUV-em, którego cena nie przekroczy 8 tys. dolarów

Baojun 510 to nowy model na rynku chińskim, który jest wynikiem kooperacji pomiędzy General Motors a lokalnym kooperantem SAIC. Ten niewielki SUV powstał wyłącznie z myślą o klientach z Państwa Środka. Auto zadebiutowało kilka miesięcy temu na tragach Guangzhou Motor Show, a na dniach wchodzi do salonów.

Najbardziej zaskakująca sjest cena. Chińczycy wycenili samochód na 54800 juanów, co jest odpowiednikiem 8 tys. dolarów. W przeliczeniu na złotówki wyjdzie ok. 32 tys. zł. Za taką cenę kupimy w Polsce takie auta jak Dacia Sandero, Kia Picanto czy Volkswagen Up! Najtańszym modelem z segmentu SUV jest Dacia Duster, która kosztuje od 39 tys. zł.

Nie dość, że Baojun 510 jest bardzo tani, to na dodatek oferuje bardzo atrakcyjne wyposażenie. Producent podkreśla bardzo dobrą izolację akustyczną kabiny, a na liście wyposażenia znajdziemy takie elementy jak panoramiczny dach, automatyczna klimatyzacja, bezprzewodowy kluczyk, przycisk uruchamiający silnik, tempomat, podgrzewane lusterka, a nawet 8-calowy ekran dotykowy.

Czy chciałbyś/-abyś zobaczyć Baojun 510 w polskich salonach?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.