Volkswagen Polo | Szósta generacja w drodze

Konkurencja w segmencie małych, miejskich modeli już dawno nie była tak zacięta. Volkswagen przyspiesza prace nad kolejną generacją Polo, który podejmie walkę o udziały w segmencie z nową Fiestą

Szósta generacja Volkswagena Polo zadebiutuje jeszcze przed końcem tego roku. Dotychczasowa wersja jest dostępna na rynku od 2009 roku i przez ten czas przeszła delikatne odświeżenie. To jednak zbyt mało w konkurencyjnym segmencie aut miejskich. Dlatego w drodze jest już kolejne wcielenie.

Nowe Polo na pewno nie będzie rewolucyjne. Auto otrzyma nowy design nawiązujący do pozostałych modeli w gamie, ale w kabinie pojawią się nowe rozwiązania techniczne. Będzie to kolejny model po nowej Ibizie, który powstał na płycie podłogowej MQB.

Producent z Wolfsburga nie zdradza zbyt wiele informacji na temat nowego modelu, ale w gamie pojawi się sportowa wersja GTI, która będzie konkurować z zupełnie nową, trzycylindrową Fiestą ST. Oprócz tradycyjnej wersji hatchback, nowe Polo może się jeszcze pojawić w odmianie typu crossover - podobnie jak Seat Arona zbudowany na bazie Ibizy. Kilka tygodni temu przyłapano zamaskowany model na niemieckich drogach.

Wizualizacja crossovera na bazie VW PoloWizualizacja crossovera na bazie VW Polo fot. RM Car Design

Największą gwiazdą nadchodzących targów w Genewie będzie model Arteon. Dlatego możemy się spodziewać, że nowe Polo zadebiutuje w drugiej połowie roku na targach we Frankfurcie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.