Kolejny SUV Bentleya będzie elektryczny

Premiera pierwszego SUV-a marki Bentley wywołała sporo kontrowersji, ale brytyjska marka nie zamierza poprzestawać na jednym modelu w gamie. Już niebawem pojawią się kolejne, na dodatek napędzane elektrycznie

Bentley postanowił grać w otwarte karty w kwestii swojej przyszłości oraz powiększania gamy modelowej. Zamiast dementować pogłoski, szefowie poinformowali oficjalnie o najbliższych planach marki. Rzadko zdarza się, żeby firmy tak otwarcie informowały o swojej strategii. Dobra wiadomość jest taka, że zapowiada się naprawdę sporo premier w najbliższym czasie.

Na początek Bentley zamierza zelektryfikować gamę modelową. Każdy samochód będzie dostępny w wersji hybrydowej typu plug-in. Najprawdopodobniej zostaną do tego wykorzystane silniki V6 oferowane w innych modelach z Grupy Volkswagena. Nieco później pojawią się mocniejsze odmiany wykorzystujące bardziej zaawansowaną konstrukcję V6.

Bentley Bentayga DieselBentley Bentayga Diesel fot. Bentley

Na tym nie kończy się rewolucja. Bentley nie zamierza poprzestawać na jednym SUV-ie w ofercie. Szef koncernu, Wolfgang Durheimer, ujawnił premierę jeszcze jednego, mniejszego model z popularnego segmentu.

Auto będzie dostępne z napędem elektrycznym. Brytyjska marka chce przyciągnąć w ten sposób zupełnie nowych klientów, a przy okazji zaoferować produkt, który nie wpłynie na sprzedaż modelu Bentayga. Premierę nowego SUV-a z napędem elektrycznym zaplanowano najwcześniej na 2020 rok.

ZOBACZ TAKŻE:

Bentley Bentayga | Test | Czy Romek ma rację?

Bentley BentaygaBentley Bentayga fot. Michał dek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.