Akcje serwisowe | Problemy Volvo z poduszkami

Volvo od wielu lat jest synonimem bezpieczeństwa w motoryzacji. Firma inwestuje w nowoczesne i coraz bardziej zaawansowane technologie, ale od czasu do czasu coś może pójść nie tak jak trzeba

Amerykańska agencja NHTSA poinformowała o akcji serwisowej dotyczącej samochodów Volvo znajdujących się na terenie kraju. Problem dotyczy 5529 egzemplarzy S90, V90 Cross Country oraz XC90. W tych modelach występuje problem z poduszkami kurtynowymi. Chodzi o śruby mocujące, które są winowajcami całego zamieszania. Na szczęście szwedzki producent nie zanotował żadnych poważnych wypadków w związku z usterką.

Podczas produkcji tych elementów może dojść do tzw. kruchości wodorowej. Jest to rodzaj degradacji metalu, która osłabia wytrzymałość metalowego elementu. W efekcie jedna ze śrub może pęknąć nawet podczas normalnej eksploatacji samochodu, co będzie wywoływać hałas w czasie jazdy. Podczas wypadku taka poduszka może zadziałać nieprawidłowo i wywołać dodatkowe obrażenia u pasażerów. Za produkcję poduszek i śrub do nowych modeli Volvo odpowiada firma Autoliv Poland.

Właściciele samochodów na terenie USA zostali już poinformowani przez autoryzowanych dealerów. Podczas wizyty w serwisie śruby zostaną wymienione. Przypuszczamy, że podobne ryzyko występuje w samochodach sprzedawanych na rynku europejskim, ale Volvo nie poinformowało jeszcze o problemie.

Więcej o:
Komentarze (5)
Akcje serwisowe | Problemy Volvo z poduszkami
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • saracenka123

  Oceniono 1 raz 1

  dlaczego słabo? drobna usterka wykryta przez samego producenta, i naprawiana? który inny producent tak robi, poza volvo?

 • Gość: tomek

  0

  NA pewno nie VW ja mam golfa IV tak pechowego że często musze coś w nim wymieniać, ostatnio padła mi pompa wtryskowa i nie miałem gotówki na dobre części, brat polecił mi zamiennik części z firmy delphi dobrze sie sprzedają u niego w hurtowni i kljenci nie narzekają

 • Gość: Andrzej Z

  Oceniono 2 razy -2

  Słabo się coś w Volvo dzieje. A szkoda, bo lubię te samochody. Tą właśnie markę z racji na swoje bezpieczeństwo pożyczam od czasu do czasu w Panek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX