Hyundai Sonata | Pierwsze szkice

Jeszcze w tym roku poznamy nowe wcielenie Hyundaia Sonaty. W sieci pojawiły się już pierwsze szkice - samochód wygląda bardzo ostro

Na fanpage`u Hyundaia pojawiły się pierwsze szkice odświeżonej Sonaty. Prace nad tym modelem są już w zaawansowanym stadium, a kilka tygodni temu przyłapano na drogach zamaskowane prototypy.  Sonata po faceliftingu pojawi się jeszcze przed końcem tego roku. Auto będzie oferowane w dwóch wydaniach: standardowym i sportowym.

Na zdjęciach możemy zobaczyć bardzo agresywną stylistykę nadwozia, ale w wersji produkcyjnej będzie trochę "uspokojona" przez stylistów. Jedynym elementem, który na pewno pozostanie nienaruszony są końcówki wydechu - takie same występują w aktualnej Sonacie z silnikami 1.6 i 2.0 turbo.

Przednia część nadwozia wyróżnia się kaskadową osłoną chłodnicy oraz wąskimi lampami. W zderzaku zamontowano pionowe światła LED do jazdy dziennej, które przypominają aktualną generację modelu i30.

Szkice Hyundaia SonataSzkice Hyundaia Sonata fot. Hyundai

W tej chwili najmocniejszym silnikiem w modelu Sonata jest jednostka 2.0 turbo, która dostarcza 245 KM maksymalnej poprzez dwusprzęgłową skrzynię na przednią oś. Zagraniczne źródła podejrzewają, że silnik zastąpi nowa konstrukcja prosto z modelu i30 N, która ma większą moc - 260 KM.

Hyundai nie potwierdził jeszcze daty premiery nowego modelu, ale możemy się spodziewać, że nowa Sonata zadebiutuje w ciągu kilku następnych miesięcy. Najprawdopodobniej już podczas targów w Nowym Jorku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.