Tesla Model 3 | Produkcja startuje w lipcu

Tesla Model 3 to samochód, na który czekają klienci, a także inwestorzy amerykańskiej firmy. Elon Musk zdradził po kilku miesiącach oczekiwań, kiedy fabryka ulokowana na pustyni w stanie Nevada ruszy pełną parą

Zainteresowanie Teslą Model 3 przerosło najśmielsze oczekiwania producenta. W ciągu kilku tygodni zebrano rekordową liczbę zamówień, a niszowy producent może szybko stać się jednym z głównych graczy na rynku samochodów elektrycznych. Dlatego przygotowania do produkcji nowego modelu zajmują sporo czasu i funduszy.

Elon Musk ogłosił kilka dni temu, że pierwsze egzemplarze Modelu 3 wyjadą z fabryki 1 lipca. W pierwszych tygodniach maksymalna produkcja wyniesie 5 tys. aut tygodniowo, ale już kilka miesięcy później wzrośnie do ponad 10 tys. sztuk tygodniowo. To dość karkołomne zadanie, ale niemiecka firma Grohman Engineering zadba o odpowiednie procesy produkcyjne oraz ich automatyzację. Na dodatek firma od początku roku znajduje się w rękach Tesli.

Znaczne zwiększenie produkcji samochodów elektrycznych tej marki wymaga rozbudowy infrastruktury ładowania oraz sieci serwisowej. Nowy model ma być przystępny cenowo (ok. 35 tys. dolarów za podstawową wersję), co zwiększy popularność aut z takim napędem. Przy okazji Elon Musk obiecuje utrzymanie jakości usług na najwyższym poziomie, a to na pewno nie będzie łatwe zadanie.

Z pierwszym dniem lipca ruszy zakład Gigafactory, który zajmie się produkcją baterii na potrzeby marki. Przygotowanie do produkcji pochłonie łącznie 522 mln dolarów, ale włodarze firmy liczą, że inwestycja zwróci się w bardzo szybkim tempie.

Czy twoim zdaniem Tesla Model 3 odniesie sukces?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.