Wideo | Niesamowity zlot supersamochodów w Katarze

Zloty samochodów na Bliskim Wschodzie trochę się różnią od tych organizowanych nad Wisłą. W tym przypadku w jednym miejscu zebrały się najszybsze i najbardziej ekskluzywne maszyny na świecie

Właściciele supersamochodów z Kataru zorganizowali zlot, na którym pojawił się przekrój najważniejszych modeli w rzucających się w oczy kolorach. Największą popularnością cieszyły się modele Lamborghini, a wśród nich zameldowały się aż dwie sztuki Aventadora w wersji LP 750-4 SV. Warto przy tej okazji wspomnieć, że po całym świecie jeździ zaledwie 600 egzemplarzy tej wersji. Wśród Astonów Martinów, Maserati, Mercedesów pojawiło się zaledwie jedno Porsche 911 GT3 RS z wielkim skrzydłem.

Zlot zaprezentowany na filmie mimo wszystko wygląda dość skromnie, gdyby porównać go z imprezą, jaka miała miejsce pod koniec zeszłego roku.  W znanym warsztacie Parc Ferme zlokalizowanym w Dubaju rokrocznie odbywają się imprezy, gdzie miłośnicy supersamochodów mogą skosztować nocnego życia w towarzystwie najdroższych i najszybszych aut na świecie. Kilka miesięcy uczestnicy bawili się wśród takich modeli jak Bugatti Veyron czy Pagani Zonda.

 

Odwiedzając tamtą część globu warto mieć na uwadze, że takie imprezy odbywają się często. Lokalni mieszkańcy przyzwyczajeni do głośnych i ryczących supersamochodów nie są szczególnie zainteresowani takimi wydarzeniami, ale dla turysty może to być nie lada atrakcja.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.