Salon Genewa 2017 | Renault Alaskan | Debiut w marcu

Pickupy cieszą się coraz większą popularnością na Starym Kontynencie, ale jeszcze daleko im do poziomu znanego z Ameryki. Jednak w tym roku czeka nas kilka premier w tym segmencie, a wśród nich jedna prosto z Francji

Mercedes, który przez ostatnie lata nie był zainteresowany tym segmentem, od kilku miesięcy pracuje intensywnie nad modelem Klasy X, który powstanie na bazie Nissana NP300 Navara. W międzyczasie japońska platforma będzie wykorzystywana przez Renault, które zamierza wprowadzić model Alaskan na europejski rynek. Do tej pory samochód był sprzedawany wyłącznie dla klientów z Ameryki Łacińskiej.

Jednak plany się zmieniły, a francuski koncern poinformował o tym w komunikacie, który przy okazji potwierdza premierę odświeżonego modelu Koleos. Nowy pickup od Renault będzie montowany w hiszpańskiej fabryce należącej do japońskiej.

Renault AlaskanRenault Alaskan fot. Renault

Europejska wersja będzie dostępna wyłącznie w wariancie z podwójną kabiną. Pod maską znajdziemy na pewno wysokoprężny silnik dCi z pojemności 2,3 litra. W słabszym wydaniu oferuje 163 KM maksymalnej mocy oraz 403 Nm momentu obrotowego. W ofercie pojawi się jeszcze podwójnie doładowana wersja o mocy 190 KM i 450 Nm. Obydwa silniki w standardzie połączono z sześciobiegową skrzynią ręczną, a jako alternatywę zaoferowano siedmiobiegowy automat umożliwiający manualną zmianę biegów.

Francuski pickup będzie alternatywą dla takich modeli jak Toyota Hilux czy Volkswagen Amarok. Nie znamy jeszcze jego ceny, ale pierwsze cenniki na pewno pojawią się kilka tygodni po targach w Genewie.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes klasy X Concept | Pickup premium

Mercedes klasy X ConceptMercedes klasy X Concept fot. Mercedes

Czy Renault Alaskan odniesie sukces w Europie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.