Salon Genewa 2017 | Aston Martin DB11 Q | Na urodziny

Dokładnie rok po premierze Aston Martin DB11 powraca do Genewy, ale tym razem w specjalnym wydaniu. Nad samochodem czuwali specjaliści z dywizji "Q", gdzie ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia

Po wielu latach Aston Martin DB9 doczekał się następcy. Model DB11 zadebiutował rok temu z wielkim przytupem podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, a teraz powraca tam w specjalnym wydaniu. Nad specjalną wersją czuwała ekipa „Q”, zajmująca się na co dzień szczególnymi zleceniami.

Specjalnie powołany oddział zajmuje się niestandardowymi zleceniami, które obejmują najbardziej wyszukane lakiery nadwozia lub materiały wykończeniowe wnętrza, takie jak metale szlachetne czy egzotyczne drewno. Jedynym ograniczeniem jest fantazja klienta oraz jego budżet.

Aston Martin DB11 QAston Martin DB11 Q fot. Aston Martin

Od teraz Aston Martin DB11 dołącza do specjalnej oferty. Pokazowy egzemplarz pojawi się w Genewie. Nadwozie pomalowano specjalnym lakierem Zaffre Blue, a w podobnym odcieniu pokolorowano felgi oraz lampy. Poza tym samochód otrzymał spory zastrzyk z włókna węglowego, z którego wykonano przedni splitter, nakładki progów, obudowy lusterek, a także wiele innych elementów. Wnętrze wykończono czarną skórą w kolorze Obsidian, a na zagłówkach pojawiło się logo „Q”. Do zestawu dołożono czteroczęściowy zestaw bagaży.

Aston Martin DB11 QAston Martin DB11 Q fot. Aston Martin

Na stoisku brytyjskiej marki oprócz DB11od Q pojawi się jeszcze model Vanquish S, a także nowy hipersamochód przygotowany przy współpracy z firmą Red Bull – AM-RB 001.

Więcej o: