Salon Genewa 2017 | Volvo XC60 | Odliczanie do premiery

Volvo rozpoczęło odliczanie do premiery. Już w Genewie zobaczymy zupełnie nowe Volvo XC60. SUV podąży drogą, którą wyznaczył jego większy brat, model XC90

Volvo zaczęło ofensywę od serii 90, rodziny swoich flagowych modeli. Rewolucję rozpoczął SUV XC90. Potem dołączyła do niego limuzyna S90, kombi V90 oraz jego uterenowiona odmiana V90 Cross Country. Teraz wszystko co znamy z nowych Volvo trafi do Volvo XC60. Nową generację zobaczymy już za parę dni. Volvo XC60 będzie bowiem gwiazdą zbliżającego się wielkimi krokami Salonu Samochodowego w Genewie.

Na razie Szwedzi pokazali tylko 3 zdjęcia-teasery. W sprawie szczegółów technicznych milczą jak zaklęci. Spekuluje się, że nowe XC60 będzie miało większy rozstaw osi w porównaniu z aktualnym modelem. Odczują to pasażerowie na tylnej kanapie, powiększy się również bagażnik. W sprawie wyglądu i wnętrza Volvo nie powinno nas zaskoczyć - XC60 będzie po prostu mniejszym bratem XC90. Możemy się więc spodziewać jednego z najpiękniejszych SUV-ów w segmencie.

Nowy SUV zostanie zbudowany na platformie Scalable Product Architecture (SPA), a pod jego maskę trafią czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne. W ofercie pojawi się także wersja hybrydowa. Auto będzie dostępne z napędem na przednią
oś lub wszystkie koła.

Aktualizacja 28.02.2017 r.

Volvo kontynuuje wypuszczanie do sieci kolejnych teaserów. Na nowych zdjęciach możemy zobaczyć grill i tylne reflektory Volvo XC60. SUV - jak przystało na Volvo - ma być też naszpikowany nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa.

Nowe teasery Volvo XC60Nowe teasery Volvo XC60 fot. Volvo | Nowe teasery Volvo XC60

Prezentacja Volvo zaplanowana jest na 7 marca. Wtedy dowiemy się o nowym XC60 wszystkiego. Warto jeszcze wspomnieć, że w tm roku powinniśmy także zobaczyć kompaktowego SUV-a XC40. Możliwe, że już na jesieni.

Nowe Volvo XC60 | Prototypy już na drogach

Na drogach przyłapano już kilkukrotnie zamaskowane prototypy. Tak wygląda nowe Volvo XC60 w dość mocnym makijażu:

Prototyp Volvo XC60Prototyp Volvo XC60 fot.Stefan Baldauf(Auto Motor und Sport)

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.