Salon Genewa 2017 | Volkswagen Arteon | Pierwsze zdjęcia

VW Arteon otrzymał ambitne zadanie - ma jednocześnie zastąpić dwa modele. Jest następcą Volkswagena CC, ale jako, że będzie pozycjonowany półkę wyżej niż Passat, to wejdzie też w buty limuzyny Phaeton

Volkswagen swój nowy okręt flagowy zaprezentuje oficjalnie podczas zbliżającego się wielkimi krokami Salonu Samochodowego w Genewie. Do marca nie zostało zbyt dużo czasu, ale Niemcy nie mogą się doczekać. Właśnie ruszyła machina promocyjna, a Volkswagen pochwalił się pierwszymi zdjęciami nowego modelu. Oczywiście to na razie detale, ale dzięki nim mamy już pewność, że Arteon będzie bardzo blisko spokrewniony z konceptem Sport Coupe Concept GTE.

Możemy się spodziewać, że im bliżej Genewy, tym VW będzie ujawniał coraz więcej. Czekamy zwłaszcza na pierwsze szczegóły techniczne.

Volkswagen Arteon | Co już wiemy?

Arteon będzie samochodem większym od Volkswagena Passata. Sam Volkswagen opisuje go jako "czterodrzwiową limuzynę", która stylistyką nawiązuje do samochodów spod znaku Gran Turismo. Limuzyna ma w sobie łączyć rewolucyjną stylistykę z "nieprzeciętnymi właściwościami".

Arteon już na pierwszy rzut oka przykuwa uwagę swoim ekspresyjnym wyglądem, potem zaskakuje dodatkowo cechami praktycznymi – to połączenie jest jedyne w swoim rodzaju." - mówi Tobias Suhlmann, główny projektant nowego Volkswagena.

Szkic Volkswagena ArteonaSzkic Volkswagena Arteona fot. VW

Flagowiec ma garściami czerpać nie tylko z Passata, ale też wspomnianego przed chwilą konceptu. Piękny prototyp zaprezentowano na początku 2015 r.. Mierzył 4,87 m długości, 1,86 m szerokości i 1,40 m wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 3,02 m. Pod maską Sport Coupe umieszczono układ hybrydowy. Składa się na niego silnik benzynowy V6 3.0 TSI i dwa silniki elektryczne. Łączna moc układu to 380 KM.

Co oznacza nazwa? To połączenie dwóch słów. Jak zapewniają twórcy, Art (sztuka) będzie nawiązywać do pięknych linii i emocji, jakie Arteon dostarczy kierowcom. Z kolei Eon odnosi się do modelu Phideon flagowego Volkswagena na rynku chińskim - podkreśla, że Arteon będzie propozycją z klasy premium.

Volkswagen Sport Coupe Concept GTEVolkswagen Sport Coupe Concept GTE fot. VW

 

Powyżej koncept Sport Coupe Concept GTE, a tak wygląda zamaskowany prototyp Arteona przyłapany podczas testów przez niemieckich dziennikarzy:

Prototyp Volkswagena ArteonaPrototyp Volkswagena Arteona fot. Stefan Baldauf/Auto Motor und Sport

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Golf po faceliftingu | Zmiany ukryte pod karoserią

Volkswagen Golf po faceliftinguVolkswagen Golf po faceliftingu Fot. Volkswagen

Luksusowy i prestiżowy model Phaeton poniósł w Europie porażkę. Czy Twoim zdaniem nowy flagowiec o nazwie Arteon uniknie losu poprzednika?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.