Ferrari | Wyjątkowe LaFerrari na urodziny

Do sieci wyciekły zdjęcia patentowe zgłoszone przez stajnię z Maranello. Samochód na pierwszy rzut oka przypomina LaFerrari, ale wszystko wskazuje na specjalną wersję przygotowywaną z okazji urodzin marki

Na razie Ferrari nie komentuje wycieku zdjęć, ale wiadomo, że za projektem stoi Flavio Manzoni, czyli szef designu włoskiej marki. Nowe auto bazuje w dużej mierze na wyprzedanym LaFerrari, ale w oczy rzuca się wygląd przednich świateł, a w zasadzie cienki pasek złożony z diod LED oraz powiększone wloty powietrza i bardzo masywne kształty przedniej części nadwozia.

Niewykluczone, że jest to specjalna edycja LaFerrari ze zwiększoną mocą. W szczególności zdradza to kosmiczny wygląd tylnej części nadwozia z poczwórnymi końcówkami wydechu połączonymi w pary po obu stronach nadwozia. Zastosowanie klasycznych lusterek zamiast kamer umieszczonych w niewielkiej obudowie sugeruje, że mamy do czynienia z wersją produkcyjną.

Szkic tajemniczego Ferrari LaFerrariSzkic tajemniczego Ferrari LaFerrari źródło: European Union Intellectual Property Office

Być może jest to kolejna specjalna wersja przygotowana dla najbardziej wiernych klientów, podobnie jak SP275 RW Competizione czy J50. W tej chwili ciężko to ustalić, ale warto mieć na uwadze, że Ferrari obchodzi w tym roku 70. rocznicę istnienia. Zagraniczne źródła sugerują, że jest to właśnie "urodzinowy” samochód z Maranello, który otrzyma nazwę F70.

Na więcej informacji musimy poczekać. Być może więcej szczegółów pojawi się na targach w Genewie.

ZOBACZ TAKŻE:

Ferrari 812 Superfast | Następca F12 Berlinetty

Ferrari 812 SuperfastFerrari 812 Superfast Fot. Ferrari

Więcej o:
Copyright © Agora SA