Salon Genewa 2017 | Glickenhaus SCG003S | Najszybszy na "ringu"

Już w Genewie poznamy produkcyjną wersję modelu opracowanego przez studio Scuderia Cameron Glickenhaus. Pierwszy samochód z tej stajni ma przed sobą bardzo ambitne zadanie - pobić rekord toru Nurburgring

Amerykański producent sportowych samochodów postawił swojemu zespołowi bardzo ambitny cel na ten rok. Już w Genewie zobaczymy model SCG003S. Pod tą skomplikowaną nazwą kryje się supersamochód, którego celem jest przebicie bariery 6 minut 30 sekund na torze Nurburgring. To o prawie pół minuty szybciej niż wynosi aktualny rekord toru uzyskany przez produkcyjny samochód.

W przeciwieństwie do większości supersamochodów dostępnych na rynku, model SCG003S powstał na bazie auta wyścigowego. Wariant przeznaczony na drogi będzie lżejszy i mocniejszy, ponieważ nie ograniczają go restrykcje związane z homologacją.

Kilka miesięcy temu spekulowano o mocy 750 KM dostarczanych przez podwójnie doładowaną jednostkę 4.4 V8, a tymczasem najnowsze doniesienia mówią o 800 KM. Maksymalny moment obrotowy tej jednostki to 850 Nm, dostępne przy 5900 obr./min. Moc trafia na koła poprzez siedmiostopniową skrzynię dwusprzęgłową.

Glickenhaus SCG003SGlickenhaus SCG003S fot. Glickenhaus

Samochód od Glickenhausa ma być najszybciej skręcającym pojazdem na świecie, generującym przeciążenia rzędu 2G. Wszystko dzięki dopracowanej aerodynamice, która zapewnia docisk lekkiego nadwozia do jezdni. Przekładając to na liczby, pakiet ospojlerowania wygeneruje docisk o masie 700 kg.

Kolejną przewagą tego supersamochodu będzie modularna budowa, która pozwoli na szybszą i tańszą naprawę w przypadku uszkodzeń oraz łatwe modyfikacje. Na targach w Genewie zostanie zaprezentowany egzemplarz SCG003CS (Competizione Stradale), który powstał specjalnie dla właściciela firmy, Jima Glickenhausa.

Czy Twoim zdaniem Glickenhaus SCG003S zdeklasuje konkurencję w Zielonym Piekle?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.