Salon Genewa 2017 | Ssangyong XAVL | Następca Korando

Do targów w Genewie już tylko tygodnie, a tymczasem producenci nie próżnują. Ssangyong prezentuje zdjęcia zupełnie nowego SUV-a, który pojawi się w Szwajcarii. Samochód może być duchowym następcą modelu Korando

Ssangyong intensywnie rozwija swoją gamę modelową. Tym razem chodzi o koncept modelu, który już na pierwszy rzut oka wywołuje delikatne skojarzenia z kontrowersyjnym stylistycznie modelem Korando produkowanym w latach 1996-2006.

Koreański producent ochrzcił nowy projekt skrótem XAVL, co oznacza eXciting Authentic Vehicle Long. Auto łączy w sobie pudełkowaty wygląd typowego SUV-a z praktycznością i przestrzenią, jaką oferują samochody z segmentu MPV. Na pokładzie Ssangyonga pomieści się siedmiu pasażerów.

Kabinę zaprojektowano w stylu minimalistycznym, a po środku umieszczono ekrany dotykowe dające dostęp do najważniejszych funkcji pojazdu. Niebieskie oświetlenie realizowane przed diody LED utrzyma nowoczesny klimat w kabinie.

Ssangyong XAVL ConceptSsangyong XAVL Concept fot. Ssangyong

Producent nie zdradza zbyt wielu szczegółów, ale sugeruje, że pod maską pojawią się silniki benzynowe i wysokoprężne. Wbrew panującym trendom nie ma w tym przypadku mowy na temat układu hybrydowego lub napędu elektrycznego. Zamiast tego firma zaprezentuje "czystego" diesla.

Nie wiemy, czy Ssangyong zdecyduje się na wprowadzenie konceptu XAVL do produkcji. Być może jest to model, który pokazuje jedynie możliwości producenta, a do wersji produkcyjnej jeszcze mu daleko.

Koreańczycy konsekwentnie rozbudowują swoją ofertę. Czy Twoim zdaniem już za parę lat staną się znaczącym graczem nad Wisłą?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.