Aukcje | Mike Tyson sprzedaje Ferrari F50

Już za kilka tygodni na aukcji RM pojawi się nie lada rarytas. Oto jeden z niewielu Ferrari F50, które trafiły za wielką wodę. Egzemplarz, który trafi pod młotek należał do samego Mike`a Tysona

Ferrari F50 to samochód legenda, podobnie jak jego pierwszy właściciel. Następca modelu F40 zadebiutował w 1995 roku, przy okazji 50. urodzin marki. Na całym świecie pojawiło się zaledwie 349 egzemplarzy tego modelu, ale tylko kilkadziesiąt z nich trafiło do USA. Jednym ze szczęśliwców został znany na całym świecie pięściarz - Mike Tyson. Auto z numerem seryjnym 73 należące do sportowca trafi pod młotek już w połowie marca.

Samochód jest w stanie idealnym, a przez większość żywota stał zaparkowany w klimatyzowanym garażu. Po kilku latach użytkowania, znany bokser sprzedał samochód. Czerwone F50 w kolorze Rosso Corsa trafiło w ręce magnata komputerowego - Kevina Markusa.

Mike Tyson sprzedaje Ferrari F50Mike Tyson sprzedaje Ferrari F50 fot. RM Auctions

W 2005 roku samochód ponownie zmienił właściciela. Tym razem był to kolekcjoner supersamochodów ze stanu Georgia, który przeprowadził remont generalny urządzeń elektrycznych oraz takich podzespołów, jak pompa oleju i wody. Przy okazji wymieniono opony i reflektory. Po pięciu latach samochód trafił w ręce właściciela salonu Ferrari, który zrobił generalny przegląd jednostki napędowej i wymienił wszystkie uszczelnienia i płyny eksploatacyjne. Kilka tygodni temu samochód z przebiegiem 9452 km wylądował na liście samochodów domu aukcyjnego RM.

Mike Tyson sprzedaje Ferrari F50Mike Tyson sprzedaje Ferrari F50 fot. RM Auctions

Nowy właściciel otrzyma wraz z Ferrari F50 zestaw instrukcji, oryginalnych narzędzi, pokrowiec nadwozia, zdejmowany dach typu soft top oraz wiele innych gadżetów. Autentyczność pojazdu potwierdza certyfikat wystawiony przez Ferrari Classiche. Specjaliści z domu aukcyjnego szacują, że Ferrari F50 sprzeda się za kwotę 2,3 mln dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

Papieskie Ferrari Enzo na aukcji | Ponad 6 milionów dolarów

Ferrari Enzo Jana Pawła IIFerrari Enzo Jana Pawła II fot. RM Auctions Sotheby's

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.