Aukcje | Mike Tyson sprzedaje Ferrari F50

Już za kilka tygodni na aukcji RM pojawi się nie lada rarytas. Oto jeden z niewielu Ferrari F50, które trafiły za wielką wodę. Egzemplarz, który trafi pod młotek należał do samego Mike`a Tysona

Ferrari F50 to samochód legenda, podobnie jak jego pierwszy właściciel. Następca modelu F40 zadebiutował w 1995 roku, przy okazji 50. urodzin marki. Na całym świecie pojawiło się zaledwie 349 egzemplarzy tego modelu, ale tylko kilkadziesiąt z nich trafiło do USA. Jednym ze szczęśliwców został znany na całym świecie pięściarz - Mike Tyson. Auto z numerem seryjnym 73 należące do sportowca trafi pod młotek już w połowie marca.

Samochód jest w stanie idealnym, a przez większość żywota stał zaparkowany w klimatyzowanym garażu. Po kilku latach użytkowania, znany bokser sprzedał samochód. Czerwone F50 w kolorze Rosso Corsa trafiło w ręce magnata komputerowego - Kevina Markusa.

Mike Tyson sprzedaje Ferrari F50Mike Tyson sprzedaje Ferrari F50 fot. RM Auctions

W 2005 roku samochód ponownie zmienił właściciela. Tym razem był to kolekcjoner supersamochodów ze stanu Georgia, który przeprowadził remont generalny urządzeń elektrycznych oraz takich podzespołów, jak pompa oleju i wody. Przy okazji wymieniono opony i reflektory. Po pięciu latach samochód trafił w ręce właściciela salonu Ferrari, który zrobił generalny przegląd jednostki napędowej i wymienił wszystkie uszczelnienia i płyny eksploatacyjne. Kilka tygodni temu samochód z przebiegiem 9452 km wylądował na liście samochodów domu aukcyjnego RM.

Mike Tyson sprzedaje Ferrari F50Mike Tyson sprzedaje Ferrari F50 fot. RM Auctions

Nowy właściciel otrzyma wraz z Ferrari F50 zestaw instrukcji, oryginalnych narzędzi, pokrowiec nadwozia, zdejmowany dach typu soft top oraz wiele innych gadżetów. Autentyczność pojazdu potwierdza certyfikat wystawiony przez Ferrari Classiche. Specjaliści z domu aukcyjnego szacują, że Ferrari F50 sprzeda się za kwotę 2,3 mln dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

Papieskie Ferrari Enzo na aukcji | Ponad 6 milionów dolarów

Ferrari Enzo Jana Pawła IIFerrari Enzo Jana Pawła II fot. RM Auctions Sotheby's

Więcej o:
Komentarze (5)
Aukcje | Mike Tyson sprzedaje Ferrari F50
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: BigBass

    0

    Pewno wyciekły prognozowane zapotrzebowamie na Suva Lamborghini i ludzie w Ferrari zazgrzytali zębami jaka kasa może ich ominąć jak Suva nie wprowadzą.

  • Gość: h

    Oceniono 7 razy -5

    Tragedia kto normalny sprzedaje samochód, samochód jak się zużyje, tak po miesiącu użytkowania, oddaje się na złom, nikt normalny nie kupuje używanego samochodu (tak jak nie kupuje się używanych ubrań za wyjątkiem majtek), a sprzedawanie samochodów biedocie świadczy o centusiostwie albo biedzie, ja jak kupuje ferrari czy bugatti to oddaje na złom po dwóch tygodniach użytkowania, szkoda życia na odzyskanie śmiesznych 2 milionów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX